Kilkudziesięcioro artystów wystąpi podczas tegorocznego Up To Date Festival

Kilkudziesięcioro artystów wystąpi podczas tegorocznego Up To Date Festival. Odbędzie się on w dniach 2-4 września w Białymstoku. Muzyka wybrzmi między innymi na Stadionie Miejskim i w Pałacu Branickich. Organizację tego wydarzenia wspiera między innymi Miasto Białystok.

Podczas Up To Date Festival prezentowane są różne gatunki muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc. Festiwal jest tworzony przez lokalnych aktywistów.

W tym roku festiwal wraca do surowych murów garaży podziemnych Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Na stadionie znajdą się aż cztery sceny, na których wybrzmi twórczość kilkudziesięciu artystek i artystów. Będą to: Beats., Pozdro Techno, Czwarta Scena Czwórki oraz Secret Stage. Wydarzenia festiwalowe zostaną także zrealizowane w innych lokalizacjach. Jedną z nich jest stojący w centrum miasta Pałac Branickich. Tam odbędą się – Centralny Salon Ambientu oraz Koncert Zamknięcia. W naszym mieście wystąpią między innymi: DJ Hype, Chloé Robinson, Dave Clarke, Daniel Szwed, DJ Overdose, Thomas Köner czy Serge Clone. W trakcie festiwalu nie zabraknie też akcji 50+ oraz „Wyślij Pocztówkę do Babci”. Zwieńczeniem wydarzeń będzie after party w klubie FOMO przy ulicy Białówny.

Miasto Białystok od początku istnienia Up To Date Festival wspiera finansowo jego organizację. Obecnie festiwal jest wpisany do białostockiego Programu Wydarzeń Kluczowych – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – W tym roku impreza odbędzie się już po raz trzynasty i ma on wielu fanów wśród mieszkańców Białegostoku i całej Polski.

Na podstawie „Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” Up To Date Festival wybrano jako imprezę kluczową w ramach Programu Wydarzeń Kluczowych. Ideą programu jest ułatwienie rozwoju dużych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez białostockich twórców. Dlatego też festiwal otrzymał dotację z Miasta na trzy lata 2021-2023, po 540 tys. zł rocznie.

Up To Date Festival jest organizowany od 2010 roku. Każdego roku od ponad dekady odwiedza go ok. 10 tys. gości.

Szczegółowe informacje o festiwalu są dostępne na stronie uptodate.pl

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy