Kolejki ciężarówek przed przejściami granicznymi z Białorusią

Wielokilometrowe kolejki ciężarówek przed przejściami granicznymi z Białorusią

Około 10 godzin muszą czekać kierowcy ciężarówek na wyjazd z Polski na Białoruś przez podlaskie przejścia graniczne w Bobrownikach i Kuźnicy – podała w sobotę (16.10) przed południem Straż Graniczna. Takie kolejki utrzymują się od piątku (15.10). Przed tygodniem były kilka razy dłuższe.

Służby graniczne co weekend notują spiętrzenie ruchu towarowego na tych przejściach z Białorusią.

Ma to związek z tym, że kierowcy jadący na Wschód chcą już na początku tygodnia zajechać do miejsc rozładunku, by przed kolejnym weekendem wrócić.

Przed tygodniem czas oczekiwania w Bobrownikach wydłużył się do 40 godz., a w sąsiedniej Kuźnicy do doby. Miało to związek nie tylko z weekendowym zwiększeniem liczby ciężarówek, ale przede wszystkim z awarią systemów informatycznych strony białoruskiej. Doszło nawet do tzw. buforowania (dzielenia na strefy) kolejek ciężarówek, by nie było zatorów na drogach dojazdowych do przejść.

Jak wynika z danych Straży Granicznej, od piątku czas oczekiwania na wyjazd ciężarówek przez Bobrowniki i Kuźnicę nie przekracza 10 godz. W sobotę przed południem na obu tych przejściach właśnie tyle czasu trzeba było oczekiwać na odprawę.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy