Komunikat Kurii Drohiczyńskiej po artykule o sexczacie księdza

Gazeta Wyborcza napisała o rzekomym sexczacie księdza Łukasza  Gołębiewskiego z  internautą Sebastianem.Ksiądz miał flirtować i przystawać na niedwuznaczne propozycje. Po artykule i sugestiach, że kuria od dawna o tym wie na stronie diecezji drohiczyńskiej pojawił się oficjalny komunikat:

 

Nawiązując do artykułu zamieszczonego na jednym z portali internetowych na temat ks. Łukasza Gołębiewskiego, Kuria Diecezjalna w Drohiczynie informuje, że sprawa jest badana od półtora miesiąca. Opisany w artykule kapłan zaprzecza jakoby to on brał udział w niemoralnym i gorszącym dialogu, którego fragmenty przytacza medialny przekaz. Treść wypowiedzi zasługuje niewątpliwie na surową ocenę i jest oburzająca, ale ich autorstwo musi być zweryfikowane na odpowiedniej drodze. Tezę medialną o rzekomej zwłoce władzy diecezjalnej w reakcji wobec opisanego kapłana studzi kan. 196 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, który mówi, że „pozbawienie urzędu, stanowiące karę za przestępstwo, może być dokonane tylko zgodnie z przepisami prawa”.

Ubolewamy nad tym, że sprawa opisana w artykule daje okazję do mówienia źle o Kościele i zapewniamy o woli rzetelnego jej wyjaśnienia.

                                         Kanclerz Kurii Ks. Zbigniew Rostkowski

Drohiczyn, dnia 26 lipca 2022 r.

Sexcesy księdza Andrzeja D. Rzecznik kurii zawieszony przez metropolitę

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy