Leśnicy uratowali jelenia, na którego polowały psy

Leśnicy uratowali jelenia, na którego polowały psy

W okolicach wsi Sokole leśnicy z Nadleśnictwa Żednia uratowali  jelenia. Polowały  na niego zdziczałe psy w okolicach wsi Sokole.

AKCJA RATUNKOWA W LESIE!
We wtorek 16 marca, tuż przed godziną 7.00 poruszona mieszkanka wsi Sokole zaalarmowała leśników z Nadleśnictwa Żednia o zdziczałych psach, które atakują jelenia. Relacjonowała, że wycieńczone zwierzę znalazło schronienie w zbiorniku wodnym na skraju wsi, od godziny przebywa w lodowatej wodzie, a psy nie pozwalają mu na ucieczkę.

Leśnicy natychmiast ruszyli na pomoc. Po dotarciu na miejsce znaleźli wycieńczonego jelenia, który leżał w wodzie na kraju zbiornika. Jelenia atakowały trzy psy, które na widok człowieka szybko uciekły. Jeleń po chwili odpoczynku o własnych siłach wydostał się na brzeg i oddalił w kierunku lasu.

Po dokonaniu oględzin okazało się, że psy urządziły w tym miejscu polowanie. Odłączyły od chmary jeleni cielaka, którego następnie zagnały w kierunku zbiornika wodnego.

Cienki lód zarwał się pod zwierzęciem. Kwestią czasu było wychłodzenie i śmierć młodego jelenia. Psy, które same nie dałyby rady uśmiercić jelenia, miałyby w ten sposób łatwy dostęp do ofiary.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Dzięki postawie mieszkańców i szybkiemu działaniu leśników jeleń uszedł z życiem.

Leśnicy apelują !
Pilnujmy swoich psów, nie puszczajmy ich bez nadzoru w lesie!
Zakaz puszczania psów luzem zawarty jest zarówno w ustawie o lasach jak i kodeksie wykroczeń.
Jednak pamiętajmy, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek – tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo zwierząt – zarówno tych dziko żyjących w lesie, jak i naszych naszych pupili. 

Red. OKO

Fot. Nadleśnictwo Żednia Facebook

Nadleśnictwo Żednia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy