Łomża. Dwie kolejne seniorki straciły swoje oszczędności

DWIE SENIORKI Z ŁOMŻY STRACIŁY BLISKO 60 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Tym razem oszuści uaktywnili się na terenie Łomży. W ich historie uwierzyły dwie seniorki, które łącznie straciły blisko 60 tysięcy złotych.

Młodsza z nich, 87-latka, wyrzuciła 37 tysięcy złotych przez balkon myśląc, że pomaga w rozpracowaniu grupy przestępczej.

Tym razem oszuści uaktywnili się na terenie Łomży. W ich historie uwierzyły dwie seniorki. Do młodszej z nich, na telefon stacjonarny, zadzwonił mężczyzna podając się za łomżyńskiego policjanta. Oszust poinformował kobietę, że rozpracowuje grupę przestępczą. Mężczyzna dodał, że pieniądze na koncie seniorki są zagrożone, ponieważ w grupie przestępczej działa kasjerka właśnie z jej banku. Następnie ,,policjant” kazał 87-latce wypłacić oszczędności. Jednocześnie zapewniał ją, że od tej chwili kobieta będzie pod stałą ochroną Policji. Mieszkanka Łomży szybko wypłaciła gotówkę i zgodnie z instrukcjami oszusta zapakowała 37 tysięcy złotych do reklamówki, po czym wyrzuciła ją przez balkon.

W drugim przypadku pokrzywdzoną była 89-latka. Tym razem oszust zadzwonił do kobiety podając się za jej wnuczka. Mężczyzna twierdził, że spowodował wypadek i w związku z tym pilnie potrzebuje pieniędzy. Dodał, że gotówka jest niezbędna na załatwienie formalności prawnych, a on nie chce tafić do więzienia. W trakcie rozmowy telefonicznej, seniorka powiedziała ,,wnuczkowi”, że ma w domu 20 tysięcy złotych. Mężczyzna poinformował seniorkę, że po pieniądze zgłosi się jego ,,adwokat”. To właśnie jemu, po kilkunastu minutach od rozmowy, kobieta przekazała swoje oszczędności.

Mieszkanki Łomży zorientowały się, że padły ofiarami oszustów, kiedy zadzwoniły na numer alarmowy 112 i o wszystkim poinformowały prawdziwych policjantów.

Policjanci prowadząc czynności służbowe nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112.

Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny, policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań – nie wykonuj jego poleceń, nie podawaj numeru komórkowego – nie daj się zmanipulować!

Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Rozłącz starannie rozmowę telefoniczną, zadzwoń do kogoś z rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

Red. M.L.

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy