Łomża. Policjanci zatrzymali trzech nieletnich złodziei 

Policjanci zatrzymali trzech nieletnich mieszkańców Łomży. Ich łupem padły pieniądze, między innymi z puszki charytatywnej

Łomżyńscy policjanci otrzymywali szereg zgłoszeń dotyczących kradzieży na terenie miasta. Z każdej informacji wynikało, że sprawcami było trzech młodych mężczyzn. Kiedy dyżurny komendy odebrał telefon z informacją, że jeden z pokrzywdzonych biegnie za złodziejami, do pościgu dołączyli się policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej. Już po kilku minutach młodzi mężczyźni byli w ich rękach. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że z zaparkowanej lawety ukradli telefon komórkowy o wartości 1000 złotych. Mundurowi odzyskali telefon, a nieletni trafili do komendy. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że nie jest to ich jedyne przewinienie.

Dwóch 16-latków odpowie za siedem kradzieży, a o rok starszy kolega za cztery 

Policjanci ustalili, że nieletni mają związek z kradzieżą pieniędzy z puszki charytatywnej, które były przeznaczone na pomoc chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Dodatkowo będą odpowiadać za kradzież saszetki z dokumentami i kartami płatniczymi oraz telefonu komórkowego. Łączna wartość strat pokrzywdzonych to ponad 5 tysięcy złotych.

Nieletni usłyszeli już zarzuty i za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Red. M.L.

Fot. KMP Łomża

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy