Łomża. Stary Rynek zamieni się w „Krainę Świętego Mikołaja”.

Łomża. Stary Rynek zamieni się w „Krainę Świętego Mikołaja”.

Nietypową aranżację od 6 do 8 grudnia br. będzie miał łomżyński Stary Rynek, który w tych dniach zamieni się w „Krainę Świętego Mikołaja”.

 Już od kilku lat władze miasta organizują Mikołajki Miejskie.

,,Za każdym razem staramy się, aby stanowiły one jak największą atrakcję dla naszych najmłodszych mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Gospodarza Krainy dzieci będą mogły spotkać w dniu jego święta, czyli 6 grudnia.

„Kraina Świętego Mikołaja” na Starym Rynku będzie czynna dla odwiedzających w dniach 6, 7 i 8 grudnia w godzinach od 9:00 do 21:00.

W jej skład wejdzie wielka transparentna bombka z saniami i reniferami Świętego Mikołaja. Wokół można będzie obejrzeć tematyczne domki. Domki bedą odpowiadały zadaniom, jakie mają do wykonania pomocnicy Świętego Mikołaja, czyli elfy.

Domki Elfów

•    Muzyka Świętego Mikołaja – domek, gdzie na ścianach znajdują się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty, jak trójkąt, bębenki czy flet; przy jednej ze ścian stanie białe piano.


•    Tradycje świąteczne na świecie – jedna ze ścian domku (3×2) to wielka mapa świata, na której znajdują się monitory LCD z filmikami pokazującymi różne tradycje świąteczne w różnych zakątkach świata oraz elfy w różnych strojach.

•    Fabryka zabawek – domek, w którym na ścianie znajdują się wydruki z zabawkami z różnych okresów oraz ekran, na którym wyświetlane będą filmy z procesu produkcji i pakowania zabawek.

Dodatkowo w dniu 6 grudnia Krainę odwiedzi Święty Mikołaj, który dla każdego dziecka będzie miał słodki upominek – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że tego dnia każdego dziecko będzie także mogło napisać własnoręcznie list do Świętego Mikołaja i wrzucić go do specjalnie przygotowanej skrzynki, która zostanie przekazana wprost do Laponii.

Array

Red. OKO

Fot. UM w Łomży

lomza.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy