Łomża. Strażnicy miejscy sprawdzają, czy mieszkańcy nie palą śmieci w piecach

W sezonie grzewczym strażnicy miejscy kontrolują piece CO. Jak odróżnić prawdziwego strażnika od fałszywego?

Docierają do nas sygnały, że mieszkańcy mają obawy, czy na kontrolę przychodzą strażnicy, czy też są to osoby podszywające się pod strażników miejskich – przekazuje komendant Paweł Żebrowski.

Dlatego informuje, że strażnik miejski jest zawsze umundurowany i porusza się oznakowanym pojazdem służbowym, a w przypadku wątpliwości należy poprosić go o okazanie legitymacji służbowej.

Jeżeli i to nie rozwieje naszych wątpliwości, możemy wezwać policję. W takiej sytuacji oszust z pewnością zacznie się wycofywać – podkreśla komendant Straży Miejskiej w Łomży.

Paweł Żebrowski dodaje, że kontrole przeprowadzane są w godz. 7:30-22:00. Są to działania wynikające ze zgłoszeń mieszkańców jak i interwencje własne strażników.

Podczas kontroli strażnicy sprawdzają, czy w piecu nie znajdują się materiały zabronione np.: śmieci komunalne, plastik, guma, odpady meblowe

W przypadku stwierdzenia takiego  wykroczenia grozi grzywna w postaci mandatu karnego do 500 zł lub do 5000 zł  w przypadku skierowania wniosku o ukaranie do Sądu.

W grudniu ub.r. strażnicy przeprowadzili 14 kontroli nie stwierdzając nieprawidłowości, zaś w styczniu br. takich kontroli było 36 i jedna z nich zakończyła się wystawieniem mandatu.

Red. M.L.

Fot. UM Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy