Łomżyńskie schronisko potrzebuje wsparcia

Łomżyńskie schronisko potrzebuje wsparcia

Budynek gospodarczo – administracyjny Schroniska dla Bezdomnych Psów „Arka” w Łomży wymaga pilnego remontu. O potrzebach inwestycyjnych rozmawiał prezydent Mariusz Chrzanowski podczas swojej wizyty w placówce.

Doceniamy pracę łomżyńskiego schroniska, które zapewnia dach nad głową i wyżywienie bezdomnym psom. Chcemy, aby ich opiekunowie mogli pracować w godnych warunkach, dlatego będziemy szukać sposobów dodatkowego wsparcia finansowego tej placówki – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Najpilniejszą potrzebą jest w tej chwili remont bądź budowa budynku gospodarczo – administracyjnego – mówi radny Rady Miejskiej Łomży Marcin Dębek, który niejednokrotnie odwiedzał „Arkę”. – To drewniana konstrukcja, która ostatnią, powierzchowną naprawę przechodziła kilkanaście lat termu i w tej chwili praktycznie nie nadaje się do użytku – dodaje.

Podczas wizyty w schronisku prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał również wolontariuszom upominki w postaci miejskich gadżetów, dziękując im za to, że poświęcają swój wolny czas na opiekę nad zwierzętami.

W ub. roku na prowadzenie schroniska dla psów Miasto Łomża przekazało ponad 260 tysięcy złotych.

Dodatkowe 90 tysięcy złotych udało się pozyskać z 1 procenta o pozwoliło na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb inwestycyjnych.

Placówkę można również wspierać dobrowolnymi wpłatami na konto 94 2030 0045 1110 0000 0192 1050, Schronisko dla Bezdomnych Psów „Arka”,  ul. Wojska Polskiego 136, 18-400 Łomża, w tytule płatności wpisując „DAROWIZNA”.


Red. M.L.

Fot. Joanna Grabowska

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy