Białystok. Miejski sztab kryzysowy przed Marszem Równości i Piknikiem Rodzinnym

Przedstawiciele Prezydenta Miasta Białegostoku, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Zarządu Dróg Miejskich w piątek (19 lipca) wzięli udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego. Spotkanie dotyczyło działań podejmowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa w Białymstoku w sobotę (20 lipca) w Białymstoku.

W najbliższą sobotę w Białymstoku ma odbyć się 45 zgromadzeń. 26 wydarzeń zostało odwołanych przez samych organizatorów. Od godziny 10.00 do godzin popołudniowych w centrum miasta można spodziewać się poważnych utrudnień. Za bezpieczeństwo uczestników tych zgromadzeń oraz osób, które znajdą się w ich okolicy, odpowiada Policja.
O gotowości do pełnej współpracy służb miejskich z Policją zapewnił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Na miejscu wydarzeń będą pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej – mówił. – Jeżeli uczestnicy któregokolwiek zgromadzenia będą dopuszczać się działań bezprawnych, to takie zgromadzenia na wniosek Policji będę natychmiast rozwiązywał.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski będzie monitorował rozwój wydarzeń z miejskiego Centrum Sterowania Ruchem w Białymstoku. Będzie też w ciągłym kontakcie z Policją tak, aby jak najsprawniej reagować na wszelkie wnioski. Policja zadeklarowała pełną mobilizację niezbędną do zapewnienia bezpieczeństwa w mieście.

20 lipca to dzień, który budzi zbyt dużo niepotrzebnych, negatywnych emocji. Apeluję do wszystkich uczestników sobotnich wydarzeń o spokój, rozwagę i rozsądek – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Przypominamy także o utrudnieniach w ruchu, jakich można spodziewać się w centrum miasta. Także poruszanie się autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej będzie utrudnione. Szczegóły dotyczące zmiany tras autobusów miejskich znaleźć można na stronie www.komunikacja.bialystok.pl.

Wszelkie decyzje co do zmian w organizacji ruchu w mieście będą podejmowane na bieżąco, na podstawie potrzeb i wniosków Policji odpowiadającej za zabezpieczenie planowanych na sobotę zgromadzeń.


Red. OKO

Fot. UM w Białymstoku

UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy