Mieszkańcy Łomży w akcji „Ekologia za sadzonkę”


Setki kilogramów makulatury, butelek i dziesiątki kilogramów baterii przekazali mieszkańcy Łomży w ramach akcji „Ekologia za sadzonkę”

W zamian otrzymali sadzonki kwiatów, krzewów, drzew i ekologiczny nawóz. Organizatorem wydarzenia organizowanego z okazji Dnia Ziemi byli: Miasto Łomża, Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Łomża oraz 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej.

Akcja „Ekologia za sadzonkę odbyła się (22.04) na parkingu Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego. Podobnie jak poprzednia, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już od godziny 14:00 ustawiała się kolejka po sadzonki, która w punkcie kulminacyjnym sięgała aż końca parkingu (do ulicy Wyszyńskiego).

W zaledwie półtorej godziny udało się rozdać 530 sztuk sadzonek kwiatów (stokrotki, prymulki, bratki, aksamitki, surfinia, tojeść, żurawka, kocimiętka) oraz 100 sztuk sadzonek krzewów owocowych (jeżyna, malina żółta i czerwona, winorośl, świdośliwa). Mieszkańcy odebrali również ok 80 sztuk sadzonek drzew (lipa i klon) i 120 worków Łomżyniaczka – organicznego środka poprawiającego właściwości gleby.

W zamian, odwiedzający stoiska mieszkańcy zostawili 1,04 tony papieru, 200 kg plastiku i 160 kg zużytych baterii.

Podczas ekologicznej akcji można było wziąć też udział m.in. w leśnych warsztatach, konkursach, zabawach z animatorami, czy sportowych aktywnościach.

Zbiórka „Ekologia za sadzonkę” miała na celu promocję recyklingu, zachęcenie mieszkańców Łomży do zbiórki surowców wtórnych i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również rozwijanie znajomość gatunków roślin i sposobów ich nasadzeń oraz zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej.

Red. M.L.

Fot. UM Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy