Mieszkaniec Brańska z zarzutami śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki

Mieszkaniec Brańska z zarzutami śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca wypadku

Zarzut śmiertelnego potrącenia rowerzysty i ucieczki z miejsca wypadku postawiła Prokuratura Rejonowa w Białymstoku mieszkańcowi gminy Brańsk.

27-latek sam zgłosił się na policję. Twierdzi, że został oślepiony przez auto z naprzeciwka i myślał, że potrącił zwierzę.

Pietkowo Poświętne. Znaleziono zwłoki mężczyzny

Rano w minioną sobotę (6.03) policja poinformowała o znalezieniu ciała mężczyzny na poboczu lokalnej drogi Poświętne – Pietkowo niedaleko Łap.

Leżał przy nim rower, były też widoczne elementy jakiegoś samochodu stąd podejrzenie, że w nocy doszło do śmiertelnego potrącenia. Jeszcze tego samego dnia na komisariat policji w Łapach zgłosił się 27-letni mężczyzna, informując, że to on mógł być sprawcą tego wypadku.

Szef Prokuratury Rejonowej w Białymstoku Karol Radziwonowicz poinformował w poniedziałek PAP (8.03), że podejrzanemu został postawiony zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca wypadku. Za sam wypadek skutkujący śmiercią grozi od pół roku do 8 lat więzienia, ale w sytuacji ucieczki kierowcy i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu – dolna granica to dwa lata, górna – 12 lat więzienia.

Śledczy zastosowali wobec podejrzanego 10 tys. zł poręczenia majątkowego i dozór policyjny. Do sprawy zabezpieczono samochód.

Do wypadku doszło na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi. 27-latek twierdzi, że został oślepiony światłami samochodu nadjeżdżającego z naprzeciwka; wiedział, że jego auto w coś uderzyło, ale – jak wyjaśnił – ocenił, że mogło to być jakieś zwierzę i nie zatrzymując się, pojechał dalej. Policja i prokuratura będą starały się zweryfikować w śledztwie tę wersję przebiegu wypadku.

Gdy zgłosił się na policję, kierowca był trzeźwy.

Red. OKO

na podst.PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy