MON: Migranci wciąż zachowują się agresywnie i atakują naszych żołnierzy i funkcjonariuszy

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wciąż jest napięta 

Ostatniej doby zanotowano 80 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w czwartek (09.12) Straż Graniczna. Odnotowano dwie próby siłowego przekroczenia granicy

Straż Graniczna poinformowała też o dwóch siłowych próbach przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – w okolicach Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy.

„Około godziny 20 w środę (08.12) na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych, około 50-osobowa grupa próbowała siło przejść przez granicę. Została ustawiona kładka na zaporze, która miała pomóc w pokonaniu zapory. Grupie migrantów nie udało się sforsować granicy” – przekazała PAP rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. „Natomiast około północy 75-osobowa grupa migrantów próbowała siłowo przekroczyć granicę polsko-białoruską w okolicach Czeremchy. Tam również zostały ustawione kładki na zaporze. Białoruskie służby rzucały kamieniami w stronę polskich funkcjonariuszy. Grupie udało się przejść przez zaporę. Wszyscy zostali zatrzymani i doprowadzeni do linii granicy” – podała por. Michalska.

„Wczorajsza nieudana próba nielegalnego przekroczenia granicy w Dubiczach. Migranci wciąż zachowują się agresywnie i atakują naszych żołnierzy i funkcjonariuszy” poinformowało MON, dodając do Tweeta nagranie.

 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys. i 3,5 tys. w sierpniu.

Red. M.L.

Fot. Straż Graniczna

Twitter Straż Graniczna / Twitter Ministerstwo Obrony Narodowej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy