MON: Wczoraj nasze służby zostały obrzucone kamieniami na granicy polsko-białoruskiej

Wczoraj (14.02) nasze służby zostały obrzucone kamieniami na granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja miała miejsce w pobliżu miejscowości Dubicze Cerkiewne – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej

„To kolejne próby nielegalnego przedostania się przez granicę. Z takimi sytuacjami polscy żołnierze i funkcjonariusze muszą mierzyć się niemal każdego dnia. Wczoraj nasze służby zostały obrzucone kamieniami. Sytuacja miała miejsce w pobliżu miejscowości Dubicze Cerkiewne” – napisało we wtorek na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Jak wcześniej poinformowała Straż Graniczna ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 4 osoby – 3 obywateli Senegalu i obywatel Gwinei.

SG podała, że we wtorek funkcjonariusze zatrzymali już 10 cudzoziemców – obywateli Syrii i Jemenu. „To m.in. osoby, które na odcinku Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych przecięły concertinę i rzucały kamieniami w stronę patroli polskich” – dodała SG.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.


Od 1 grudnia ub. r. do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Wcześniej na tym samym terenie, od września do grudnia, obowiązywał stan wyjątkowy.

Red. M.L.

Fot. MON/ Straż Graniczna

MON / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy