Na linii kolejowej Siedlce-Białystok pociąg uderzył w samochód ciężarowy

Wstrzymany ruch na linii kolejowej Siedlce-Białystok. Pociąg uderzył w samochód ciężarowy

Jak podaje spółka PKP PLK, do zdarzenia doszło o godz. 8:35 na przejeździe z sygnalizacją świetlną. Na torach znajdował się samochód ciężarowy, którego kierowca najprawdopodobniej nie dał rady zjechać z przejazdu.

– Dzisiaj  o godz. 8:35 na przejeździe kolejowo – drogowym zabezpieczonym sygnalizacją świetlną w pobliżu Siedlec na linii kolejowej Siedlce – Czeremcha, samochód ciężarowy znalazł się na przejeździe. Doszło do kolizji z pociągiem PKP Intercity Białystok – Warszawa „Żubr” – informuje Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Lokomotywa pociągu Intercity została uszkodzona i wykoleił się przód pojazdu. Kierowca samochodu wcześniej opuścił samochód.

Według wstępnych informacji, nikt z podróżnych i obsługi pociągów nie jest poszkodowany.

Do zdarzenia doszło w momencie mijania składu Intercity przez pociąg Polregio. Skład Polregio został również uszkodzony. Według wstępnych informacji, nikt z podróżnych i obsługi pociągów nie został poszkodowany. Sygnalizacja świetlna na przejeździe działała prawidłowo.

Ruch pociągów został wstrzymany na odcinku Siedlce – Białystok

Przewoźnicy organizują zastępczą komunikację autobusową.

 – Pasażerowie pociągu Żubr zostali bezpiecznie przesadzeni do zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusem jadą do Siedlec, a dalej pociągiem Kolei Mazowieckich  – informuje Tomasz Łotowski. – Uszkodzony jest jeden z dwóch torów na odcinku 400 m. Teren jest zabezpieczony. Na miejscu pracują służby.

Dokładne okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać komisja.

Red. M.L.

Fot. OSP Pruszyn

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy