Na Lisiej Górze w Wasilkowie powstał Skatepark. Według mieszkańców jest dobrze, ale mogłoby być kilka poprawek

Przy ulicach Kruczej i Żurawiej, na osiedlu Lisia Góra w Wasilkowie powstał skatepark. To wyjątkowa atrakcja dla dzieci i młodzieży. Inwestycja znajduje się przy placu zabaw i boisku i jest chętnie odwiedzane przez rodziny. Skatepark został sfinansowany z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Jednak według niektórych mieszkańców, wymaga kilku poprawek.

 

Projekt ma na celu aktywizację młodzieży

I najwyraźniej spełnił swoje założenia, biorąc pod uwagę ilość osób aktywnie korzystających zarówno z samego skateparku, jak i przestrzeni wokół. Zamontowane zostały tam rampy i poręcze, a podłoże wybetonowano – aby młodzież mogła uprawiać sport w sprzyjających temu warunkach.

 

Według mieszkańców to ciekawa inwestycja, jednak wymaga poprawek

Będąc na miejscu, zapytaliśmy kilku przechodniów, co sądzą o skateparku. Mieszkańcy są pozytywnie nastawieni do nowo wybudowanej atrakcji, jednak zauważają, że nie jest ona pozbawiona wad.

Chyba za stary jestem na takie rzeczy – ale dzieciom się podoba. Jednak parę hopek dorzucić można by było – stwierdza Tomasz.

– Fajnie, że jest, fajnie, że powstał, natomiast uważam, że dla takiej ilości dzieci jest za mały. Przydałoby się go jeszcze rozbudować o większe rampy dla dzieci starszych i mniejsze dla młodszych. Mogłyby być też jakieś urządzenia do ćwiczeń wyczynowych. Sami widzicie ile jest dzieci na jednej pochylni. Na pewno trzeba jeszcze trochę zainwestować – mówi Magdalena.

Jesteśmy jak najbardziej zadowoleni. Wydaje mi się, że była to bardzo dobra inwestycja. Dzieci, które wcześniej siedziały pod sklepikami, są tutaj. Jesteśmy tu już trzeci dzień. Jestem jak najbardziej za takimi inwestycjami w Wasilkowie – komentuje Anna, matka dwóch synów, korzystających z atrakcji.

 

Projekt pierwotnie miał kosztować 100 tysięcy.

Jednak wtedy uwzględniał wybudowanie podłoża z kostki brukowej. To jednak mogłoby doprowadzić do utrudnionego korzystania z inwestycji. Radni zwiększyli zatem budżet o 45 tysięcy i finalnie udało się stworzyć nawierzchnię betonową.

Warto dodać, że do Budżetu Obywatelskiego 2022 zostało zgłoszonych aż 21 projektów. To najwięcej w historii. Głosowanie odbędzie się między 28 września a 8 października 2021 roku. Każdy mieszkaniec Gminy Wasilków będzie mógł zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski, jeden projekt sołecki, oraz jeden projekt zielony. Kwota budżetu na rok 2022 została podniesiona do wysokości 500 tysięcy złotych. 320 tys. Zł zostanie przeznaczone na projekty ogólnomiejskie, 150 tys. zł na projekty sołeckie, a 30 tys. zł na projekty zielone.

 

Red. Kamil Dąbrowski

Fot. Maciej Walesiuk Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy