Na trasie Białystok – Suwałki wykoleił się pociąg PKP Intercity

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku pociągu pasażerskiego PKP Intercity relacji Kraków – Suwałki

Na trasie Białystok – Suwałki niedaleko stacji Augustów Port lokomotywa wypadła z torów.

Dziś około godziny 12:30 na linii kolejowej Augustów-Suwałki, na przejeździe kolejowo-drogowym (ok 900 m od przystanku Augustów Port), lokomotywa pociągu pasażerskiego PKP Intercity relacji Kraków – Suwałki wypadła z toru. Wagony stoją na torze. W wyniku zdarzenia maszynista wymagał hospitalizacji, załodze ani nikomu z 53 pasażerów pociągu nic się nie stało – poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ruch kolejowy jest wstrzymany. Na miejscu pracują służby, wysłano sprzęt do wkolejenia lokomotywy. Usuwanie skutków zdarzenia planowane jest do godzin wieczornych. Przewoźnicy regionalni wprowadzają zastępczą komunikację autobusową na odcinku Augustów – Suwałki.

Usuwanie skutków zdarzenia może potrwać do wieczora.

Przyczyny wypadku bada specjalna komisja.

Aktualizacja: godz. 16:30

Na odcinku Augustów Suwałki wprowaszono zastępczą komunikacja autobusową.

Ze względu na uszkodzenie toru, kursowanie pociągów  na trasie Augustów – Las Suwalski odbywa się z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. Takie rozwiązanie wstępnie planowane jest do godzin porannych we środę – informuje Tomasz Łotowski.

Na miejscu pracują służby i ciężki sprzęt, który wkolei lokomotywę pociągu. Wagony i lokomotywa zostaną odholowane. Następnie naprawiane będą tory – w wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało ok. 280 podkładów kolejowych.

Aktualizacja dn. 31.08.2022 g. 7:30

Po wypadku przywrócono ruch pociągów na trasie Augustów-Suwałki.

Wczoraj na linii kolejowej Augustów-Suwałki, na przejeździe kolejowo-drogowym (ok 900 m od przystanku Augustów Port), lokomotywa pociągu pasażerskiego PKP Intercity relacji Kraków – Suwałki wypadła z toru. W wyniku zdarzenia dwóch maszynistów wymagało hospitalizacji, załodze ani nikomu z 53 pasażerów pociągu nic się nie stało.

Ruch kolejowy był wstrzymany, obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa.

– O godzinie 7:00 zakończyły się prace torowe i przywrócono rozkładowy ruch pociągów na  trasie Augustów – Suwałki. Przez całą noc służby techniczne pracowały przy naprawie toru, uszkodzonego w wyniku wczorajszego wykolejenia lokomotywy. Roboty prowadzono na ok. 300-metrowym odcinku linii, wcześniej wkolejono i odholowano uszkodzoną lokomotywę.

Przyczyny wypadku bada specjalna komisja.

 

W działaniach udział brały zastępy z JRG Augustów, zastęp z OSP Nowinka, Policja oraz Straż Ochrony Kolei.

Red. M.L.

Fot. mł. kpt. Marek Matyskiel KP PSP Augustów

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./ KP PSP Augustów

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy