Narewka. Prezydent: funkcjonariusze Straży Granicznej w ciągu dwóch lat uratowali życie 72 osobom 

Prezydent: funkcjonariusze Straży Granicznej w ciągu dwóch lat uratowali życie 72 osobom

W okresie dwóch lat na tym tylko odcinku granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze Straży Granicznej, współpracując ze strażakami, policjantami i żołnierzami uratowali życie 72 osobom – powiedział w czwartek na polsko-białoruskiej granicy prezydent Andrzej Duda.

Prezydent spotkał się w czwartek z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji i żołnierzami.

 

Jak mówił, „w okresie tych dwóch lat na tym tylko odcinku granicy polsko-białoruskiej funkcjonariusze Straży Granicznej, współpracując ze strażakami, współpracując z policjantami, z żołnierzami, którzy wspierają i pełnią tutaj swoją służbę, uratowali życie 72 osobom”. „24 akcje ratunkowe, które były tutaj organizowane – dzięki tym akcjom 72 osoby przeżyły” – powiedział.

 

„Gdyby nie te akcje, nie ta pomoc, to ci ludzie, którzy nielegalnie przekroczyli naszą granicę zginęliby w lesie, utonęli w bagnach, gdyby nie działanie i profesjonalizm naszych funkcjonariuszy. Oni w związku z tym nie tylko pilnują tej granicy, ale także ratują życie tym, którzy ją nielegalnie przekraczają. I rzeczywiście należy doceniać tę służbę, rozumieć trudność tej służby” – przekonywał.

 

Podkreślił, że to służba „dzień i w nocy, w trudnych warunkach”. Zauważył, że obecnie jest jeszcze ciepło, ale wkrótce w tym miejscu będzie mróz, a służba funkcjonariuszy „będzie rzeczywiście niełatwa”.(PAP)

Red. OKO

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy