Nie żyje dziennikarz Łukasz Stepaniuk związany z białostocką redakcją Radia Eska i Radiem Racja

Minionej nocy zmarł nagle Łukasz Stepaniuk związany z białostocką redakcją Radia Eska i Radiem Racja

Działał też na rzecz społeczności białoruskiej na Podlasiu, był przewodniczącym Białoruskiego Zrzeszenia Studentów i jednym z organizatorów Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”.

 

Odszedł nagle. W piątek, 3 czerwca zmarł Łukasz Stepaniuk z Radia ESKA. Był prezenterem wiadomości i reporterem białostockiego oddziału Radia Eska. W redakcji pracował od samego początku istnienia stacji, bo w sumie 20 lat. Choć urodzony w Bielsku Podlaskim, to nie były mu obojętne losy Białegostoku i całego regionu. Zapalony rowerzysta, miłośnik sportu oraz przyrody. Poza tym fotograf. Doskonale znał kulturę białoruską i współpracował z tamtejszymi dziennikarzami oraz diasporą białoruską w Białymstoku. Przed laty mocno zaangażowany w organizację słynnego festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza.

„Łukaszu! Obudziliśmy się dziś z poczuciem olbrzymiej straty. Bez Ciebie wszystko będzie już inne. Brakuje nam Twojego uśmiechu, ciepła, serdeczności, ale przede wszystkim oryginalnego poczucia humoru. Na zawsze zachowamy w pamięci ten moment, kiedy pewnego dnia zgubiłeś w redakcji chomika i postawiłeś na nogi pół firmy. No i to charakterystyczne „spadam!”, które rzucałeś na chwilę przed zamknięciem drzwi do redakcji. Łukaszu, niestety, tego już nie usłyszymy” – czytamy na profilu społecznościowym białostockiego Radia Eska.

Red. M.L.

Fot. Facebook/Łukasz Stepaniuk

Eska Białystok News

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy