Niedzielski: zarekomendowałem zniesienie noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w czwartek zanotowano 12 300 nowych zakażeń koronawirusem

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jest to mniej zakażeń niż w ubiegłym tygodniu, kiedy resort przekazał informację o 13,4 tys. zakażeniach.

„Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek” – dodał.

„Rzeczywiście w ostatnim czasie te spadki zdecydowanie zredukowały tę skalę, bo jeszcze tydzień, dwa tygodnie temu, mieliśmy spadki rzędu 30 proc., a one teraz są jednocyfrowe” – wyjaśnił.

Podkreślił, że ważne jest, że cały czas maleje liczba hospitalizacji.

Niedzielski: zarekomendowałem zniesienie od kwietnia noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania

„Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania” – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

Minister zdrowia w czwartkowej rozmowie z Radiem Plus wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

Poinformował, że przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.


„Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą” – wytłumaczył. (PAP)

Red. M.L.

Fot. PAP

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy