Nowa hala targowa w Mońkach oficjalnie otwarta

Na to miejsce mieszkańcy Moniek i okolicznych miejscowości czekali wiele lat. Kiedyś było tu błoto i chaos, dzisiaj jest kompleksowe targowisko miejskie

W niedzielę (21.05) oficjalne otwarto Targowisko Miejskie w Mońkach. Wydarzenie połączone było z I Przeglądem Zespołów Ludowych „Biesiada na Targowisku” oraz Targami Ogrodniczymi.

W wydarzeniu wziął udział minister Adam Andruszkiewicz – Poseł na Sejm RP i tłumnie zgromadzeni Mieszkańcy Moniek i Powiatu Monieckiego z burmistrzem Zbigniewem Karwowskim na czele.

Bardzo się cieszę, że kolejna inwestycja skierowana do Mieszkańców Moniek i Ziemi Monieckiej została zrealizowana. Zabieganie o środki na rozwój jest naszym obowiązkiem. Mam nadzieję, że tych inwestycji będzie w Mońkach jeszcze więcej. Zawsze rozmawiamy o tym z Panem Burmistrzem Moniek. Zobowiązuję się do dalszego mocnego wsparcia dla Mieszkańców Powiatu Monieckiego. Dzięki Rządowi Prawa i Sprawiedliwości, który zdecydowanie pamięta o Polsce Wschodniej jest to możliwe – powiedział minister Adam Andruszkiewicz, poseł na Sejm RP.
Na Mieszkańców Moniek w trakcie wydarzenia czekało wiele atrakcji.

W Przeglądzie Zespołów Ludowych, który ma na stałe wpisać się w tradycje kulturalne Monieckiego Ośrodka Kultury, wzięło udział aż 14 zespołów z powiatu monieckiego.

Wystawcy przygotowali również Targi Ogrodnicze, którym towarzyszył szeroki wybór gastronomii. Nowo wybudowana hala targowa tętni życiem przede wszystkim w środy i soboty – w popularne w Mońkach dni targowe.

Bardzo dziękuję za wsparcie Przyjaciołom Ziemi Monieckiej, dzięki którym możliwa jest realizacja tak ważnych inwestycji dla naszych Mieszkańców. Jestem już siedemnasty rok burmistrzem Moniek. Kiedyś przez całą 4-letnią kadencję udawało się wybudować jeden, góra dwa kilometry dróg. Dzisiaj ta suma z wkładem własnym i ze wsparciem rządowym wynosi ponad 50 milionów złotych w ciągu kilku lat. Dzięki temu realizujemy kilkakrotnie więcej inwestycji niż kiedyś. Dziękuję przy tej okazji Panu Ministrowi Adamowi Andruszkiewiczowi za wsparcie – wskazał burmistrz Moniek Zbigniew Karwowski.

Chcieliśmy, aby poprzez otwarcie Targowiska Miejskiego w naszym Mieście pokazać piękno naszego Regionu i umiejętności Mieszkańców Ziemi Monieckiej – w tym m.in. zespołów ludowych. Na tym polega wyjątkowość dzisiejszego wydarzenia, gdzie w miejsce klasycznej wstęgi mamy takie łączące Mieszkańców przedsięwzięcie – zaznaczył Dariusz Gwiazda, dyrektor Monieckiego Ośrodka Kultury.

Red. M.L

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Biura Ministra w Ministerstwie Cyfryzacji

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy