Nowe Piekuty. Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Nikosia Wasilewskiego chorego na SMA1

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Nikosia Wasilewskiego chorego na SMA1.

W niedzielę dzięki uprzejmości proboszcza pracownicy Urzędu Gminy w Nowych Piekutach przeprowadzili zbiórkę na rzecz Nikosia Wasilewskiego chorującego na rdzeniowy zanik mięśni pod kościołem parafialnym pw. św. Kazimierza w Nowych Piekutach.

Podczas zbiórki po wszystkich Mszach Św. udało się zebrać 6 150,00zł.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za okazane wsparcie finansowe. Mamy nadzieję, że zaangażowanie i okazane dobro wszystkich osób istotnie wspomoże proces leczenia Nikosia.- dziękują wolontariusze.

Trwają jeszcze zbiórki pieniędzy w poszczególnych sołectwach w Gminie Nowe Piekuty.

Nikoś Wasilewski choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Mięśnie  umierają, zamiast się rozwijać.

Dzieci takie jak nasze, jeszcze do niedawna były skazane na powolne odchodzenie w męczarniach. Dzisiaj medycyna daje szansę – koszmarnie droga terapia może zatrzymać ten złowieszczy pęd choroby. 

Na tę chorobę nie ma jednego sposobu i zawsze będziemy krok za nią, ale jeśli połączymy wszystkie dostępne na świecie metody, jeśli oddamy naszemu synkowi cały swój zapał i całe nasze serca, któregoś dnia wygramy!

Szansa na skuteczne leczenie naszego synka jest od nieawna na wyciągniecie ręki. Terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu kopii uszkodzonego genu. Ten jeden cudowny zastrzyk zwany jest najdroższym lekiem świata i może dokonać cudu w życiu całej naszej rodziny. Do tej pory chore dzieci po lek musiały latać do Stanów Zjednoczonych, ale od niedawna można podawać go już w Polsce – w Lublinie!

Stoimy z naszym maleńkim synkiem przed ścianą, która na pozór jest nie do zburzenia. Cena leku jest astronomiczna, ale to w tej chwili nie ma znaczenia. Nie mamy wyjścia, jak każdy rodzic kochamy nasze dziecko nad życie i będziemy o nie walczyć. Bez Was nigdy nie dosięgniemy gwiazd, nie przełamiemy bariery ponad 9 milionów złotych, ale widzimy, jak wielu dzieciom już się udało i jak bardzo ta szansa jest realna. – piszą rodzice Nikosia na stronie Zrzutka.pl

Link do zrzutki:

https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia

Red. OKO

Fot. UG w Nowych Piekutach

UG w Nowych Piekutach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy