Nowy radiowóz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku

Nowy radiowóz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku

W czwartek (3.12) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał kluczyki do nowoczesnego radiowozu przedstawicielom. Został sfinansowany ze środków wojewody – to 280 tys. zł. Dzięki nowemu nabytkowi inspektorzy będą mogli przeprowadzać skuteczne kontrole samochodów przejeżdżających przez województwo podlaskie.

To już czwarty radiowóz zakupiony z budżetu wojewody podlaskiego. Poprzednie trafiły do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku w latach 2018 i 2019.

Wojewódzki Inspektorat wymienia sprzęt tak, aby mógł swoje zadania realizować jak najlepiej. Są one bardzo ważne, bo związane z bezpieczeństwem – zarówno w transporcie towarowym, jak i osobowym, krajowym i międzynarodowym. Jesteśmy województwem przygranicznym, więc ruch tranzytowy jest intensywny – mówił podczas czwartkowego (3.12) briefingu prasowego wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Nowy MAN zastąpi najbardziej wysłużony sprzęt, którym inspektorzy wykonywali swoje zadania. Dzięki nabytkowi będą mogli przeprowadzać skuteczne kontrole samochodów przejeżdżających przez województwo podlaskie.

Na wyposażeniu furgonu znajdzie się m.in. tester diagnostyczny EOBD, dzięki któremu inspektorzy oceniają sprawności układów pojazdu np. hamulcowego czy układu oczyszczania spalin. Pojazd ma również baterie słoneczne na tzw. fotowoltaikę, które utrzymują na wystarczającym poziomie stan akumulatorów, które są niezbędne do wykonywania pracy inspektora, ponieważ w części biurowej jest drukarka, komputery – to wszystko wymaga zasilania – wyjaśniał podlaski wojewódzki inspektor transportu drogowego Tomasz Wyszkowski.

Red. OKO

Fot. PUW

PUW/WSSE

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy