Obchody 102. rocznicy Bitwy Niemeńskiej w Sokółce

To jedna z najważniejszych bitew wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. – drugi po Bitwie Warszawskiej zasadniczy sukces militarny Wojska Polskiego w kontrofensywie przeciw Armii Czerwonej. W niedzielę, 18 września w Sokółce upamiętniono to wydarzenie

Obchody Bitwy nad Niemnem to święto upamiętniające drugą co do wielkości – po „Cudzie nad Wisłą” bitwę, którą stoczyły wojska polskie z wojskami bolszewickimi w końcu września 1920 roku. Bitwa ta zapisała się w historii Polski jako ostateczne zwycięstwo Polski nad Rosją bolszewicką. Armia Czerwona poniosła kolejną po Bitwie Warszawskiej wielką klęskę, a Rzeczypospolita obroniła swą godność i suwerenność, stając jednocześnie na straży granic Europy zagrożonej zalewem komunizmu, anarchii i ateizmu.

Rocznicowe obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobach żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej 1920 roku, które znajdują się na sokólskim cmentarzu.

Pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego poszczególne delegacje złożyły kwiaty. Na zakończenie wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki wraz z mażoretkami. Tego dnia na placu przed kinem „Sokół” odbył się Piknik Wojskowy.

Red. M.L.

Fot. Um Sokółka

Urząd Miejski w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy