Od 11 czerwca w gminie Supraśl będzie zakaz podlewania przydomowych ogródków wodą z wodociągów

Od niedzieli 11 czerwca mieszkańcy gminy Supraśl nie będą mogli podlewać przydomowych ogródków czy napełniać basenów ogrodowych z gminnych wodociągów

Takie zakazy wprowadził burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski. Jak tłumaczy – chodzi o konieczność utrzymania dostaw wody dla mieszkańców.

Jak czytamy w Obwieszczeniu, zakaz ma nie dopuścić do sytuacji, w której w gminie zabrakłoby wody. Zarządzenie będzie obowiązywać  do końca czerwca, ale może być przedłużone.

Znaczący spadek ciśnienia wody, a nawet przerwy w jej dostawie. To główne powody wprowadzenia zakazu przez burmistrza Supraśla. Z uzasadnienia zarządzenia wynika, że w czerwcu urzędnicy dostawali sygnały od mieszkańców, że w ich domach brakuje wody lub jej ciśnienie jest bardzo niskie. Chodzi przede wszystkim o domy położone daleko od stacji uzdatniania wody.

Dlatego od 6:00 do 22:00 wprowadzany jest zakaz podlewania ogródków przydomowych, działek czy trawników z miejskiej sieci. Wody nie można też wykorzystywać do napełniania basenów ogrodowych. Burmistrz Radosław Dobrowolski pisze w uzasadnieniu, że w czasie, kiedy nie pada deszcz lub opady są małe – mieszkańcy wykorzystują zbyt dużo wody pitnej z wodociągów do podlewania ogródków.

Za nieprzestrzeganie przepisów tego zarządzania przewidziana jest kara grzywny wymierzona w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach.

 

Red. M.L

Fot. Podlaskie24.pl

Urząd Gminy w Supraślu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy