Od poniedziałku (8.02) na trasie Białystok – Supraśl będą kursować trzy autobusy


Od poniedziałku (8.02) na trasie Białystok – Supraśl będą kursować trzy autobusy

Dziennie wykonają 26 przejazdów. To pierwsza podmiejska linia realizowana przez spółkę Samorządu Województwa Podlaskiego PKS Nova. W czwartek (4.02) odbyła się prezentacja floty oraz inauguracyjny przejazd do Supraśla, gdzie podpisano umowę na nową linię. Na miejscu obecni byli m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla i Andrzej Mioduszewski, prezes zarządu PKS Nova.

Radosław Dobrowolski poinformował, że warunki zawartej na sześć lat umowy pozwolą zaoszczędzić gminie Supraśl ok. 3 mln zł.

Nowoczesne i wygodne

Nowe autobusy są przystosowane do obsługi pasażerów niepełnosprawnych. Ich producentem jest Autosan. Będą obsługiwać tylko linię Białystok-Supraśl, dlatego mają szczególny wygląd. Oklejone są grafikami nawiązującymi do przyrody, zabytków i miejsc kultury charakterystycznych dla miasteczka. Obrazy umieszczone na samochodach zostały wybrane przez mieszkańców Supraśla w głosowaniu internetowym.

Aplikacja dla pasażerów

Nowinką, o której informował prezes PKS Nova Andrzej Mioduszewski będzie testowany w nowych pojazdach system lokalizacji autobusów. To duże udogodnienie dla pasażerów, którzy za pomocą odpowiedniej aplikacji będą mogli sprawdzać, o której dokładnie na danym przystanku pojazd się pojawi.

Autobusy będą rozpoczynać kurs z dworca PKS w Białymstoku, a rozkład jazdy będzie dostosowany do godzin przyjazdów pociągów dalekobieżnych i oczywiście do potrzeb komunikacyjnych pasażerów. Start nowej linii podmiejskiej Białystok – Supraśl w poniedziałek (8.02).

Zobacz Supraśl :???

Red. OKO

Fot. Piotr Babulewicz Wrota Podlasia

na podst. Wrót Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy