Odcinek drogi Łapy Osse – Gąsówka-Osse oficjalnie oddany do użytku

Odcinek drogi Łapy Osse – Gąsówka-Osse oficjalnie oddany do użytku

W strugach wiosennego deszczu oficjalnie oddano do użytku drogę powiatową Łapy – Łapy Osse – Gąsówka-Osse.

W ramach inwestycji przebudowano blisko kilometr drogi, po jednej stronie powstał chodnik a po drugiej ścieżka rowerowa.

Drogowcy wykonali zjazdy z kostki betonowej, zbudowali kanalizację deszczową.

Obecny na spotkaniu wojewoda Bohdan Paszkowski gratulował Powiatowi Białostockiemu kolejnej inwestycji, zrealizowanej z rządowym wsparciem.

Starosta Jan Bolesław Perkowski mówił, że powiatowe inwestycje w Gminie Łapy to nie tylko szpital i szkoły, ale także drogi.

Przy okazji podziękował mieszkańcom za cierpliwość, bo podczas przebudowy drogi wystąpiły trudności.

Wicestarosta Roman Czepe doprecyzował, że na tak długim odcinku były problemy z odwodnieniem i progiem zwalniającym przy szkole – ale udało się.

Gąsówka wypiękniała – zakończył.

Zastępca burmistrza Łap Krzysztof Dudziński porównał, że tak jak koło się toczy, tak w gminie pojawiają się nowe inwestycje. Prosił jednocześnie o planowanie kolejnych.

Na sugestię starosty, że realizacja inwestycji jest uzależniona od dofinansowania gminy, zastępca burmistrza powiedział, że takie wsparcie – podobnie jak przy dotychczasowych zadaniach – będzie.

Za przebudowę drogi w imieniu mieszkańców dziękował wiceprzewodniczący rady powiatu Mariusz Gołaszewski.

Ogromną poprawę warunków jazdy z Łap do Gąsówki podkreślał senator Mariusz Gromko, który – w wracając z Warszawy – dołączył do uczestników pod koniec spotkania.

Przebudowa tej drogi kosztowała blisko 2,8 mln zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło milion zł, a środki Powiatu Białostockiego i Gminy Łapy to w sumie 1,7 mln zł.

Red. OKO

Fot. powiat białostocki

na podst.informacji powiatu białostockiego

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy