Ostatnia szansa Żubrów na awans

Żubry Białystok przegrały na wyjeździe z Weegree AZS Politechnika Opolska. Na etapie półfinałów w fazie playoff rozgrywek II ligi koszykarskiej walczy się do dwóch zwycięstw. Jeżeli obie drużyny będą miały po jednym zwycięstwie, zostanie rozegrany dodatkowy, trzeci mecz, rozstrzygający wszystko. Niestety, Żubrom nie udała się ta sztuczka, aby doprowadzić do trzeciego pojedynku, a było bardzo blisko.

Drużyna z Białegostoku rozpoczęła to spotkanie podręcznikowo. Już od pierwszej kwarty wywalczyli sobie solidne, paropunktowe, prowadzenie. Zawodnicy Żubrów nieustannie zaskakiwali doskonałą formą rzutową. Wszystko im wychodziło. Kończąc pierwszą kwartę, odskoczyli gospodarzom na 6 punktów. Dzięki temu mogli wejść w drugą kwartę z dużym luzem (21:27)

Jednak Żubry nie potrafiły powiększyć tej przewagi w drugiej części spotkania. Opolanie byli w stanie dotrzymywać kroku rywalom i schodząc do szatni, różnica w punktach znacznie się nie zmieniła (38:43).

Niestety w trzeciej kwarcie to zawodnicy politechniki opolskiej zaczęli dyktować tempo gry. To z czym Żubry nie potrafiły sobie poradzić u siebie, zaczęło pokutować i w tym spotkaniu. Celne rzuty za 3 punkty gospodarzy wywróciły grę do góry nogami.

Na potwierdzenie tych słów czwarta kwarta rozpoczęła się celnym trafieniem zza linii 7 metra Mateusza Szlachetki. Żubry oczywiście nie pozostawały bierne i akcjami spod kosza potrafiły doskoczyć do przeciwnika. Jednak jak tylko Żubry zbliżały się punktowo, to któryś z zawodników AZSu rzucał trójkę.

Wciąż w grze

Ostatecznie mecz zakończył się porażką Żubrów 79:84. Nie należy się załamywać, gdyż wciąż jest nadzieja na awans drużyny z Białegostoku. Obie drużyny, które doszły do finałów tegorocznych playoffów już mają zapewnione miejsce w I lidze. Jednak również i trzeci zespół w kolejności może awansować. Przeciwnikiem Żubrów będzie drużyna Zetkama Nysa Doral Kłodzko. Pierwszy mecz Podlasianie rozegrają 18 maja u siebie. Żubry wciąż są w grze, a ich cel wciąż może zostać zrealizowany.