Otwarcie Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem

Zmodernizowany Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oficjalnie został oddany do użytku 14 czerwca

Modernizacja oddziału została przeprowadzona w ramach zadania „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – etap IV”, którego całkowity koszt to ponad 22 mln złotych.

 

Przygotowany w odnowionych wnętrzach, na drugim piętrze budynku oddział daje lepsze warunki pracy dla ośmiu lekarzy i osiemnastu pielęgniarek. Są tam nowe sale dla 23 pacjentów, którzy już zajmują nowe wnętrza.

To najczęściej pokoje jedno- i dwuosobowe. Tylko pacjenci, którzy spędzą w szpitalu bardzo krótki czas są na większych salach – mówi ordynator chirurgii w wysokomazowieckim szpitalu dr Jarosław Szymczuk. – Leczymy chorych cały czas dobrze, ale to zupełnie inne, komfortowe warunki pobytu na oddziale, ponieważ niemal każdy chory ma teraz zapewnioną intymność i własną łazienkę – dodaje.

– To bardzo dobry początek. Szpital ma ogromny potencjał, a ci ludzie, których zdążyłam bliżej poznać, dają gwarancję tego, by w przeciągu najbliższych lat szpital w Wysokiem Mazowieckiem stał się być może najlepszy w województwie, i jednym z najlepszych w kraju – powiedziała dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz.

Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński złożył podziękowania wszystkim, zaangażowanym w pracę na rzecz szpitala oraz wspieranie trwającej inwestycji.

–  Chcę podziękować panu senatorowi, który przeciera nam ścieżki w Warszawie, a także panu wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu, który zawsze podchodzi do nas z otwartym sercem. Dziękuję pani dyrektor, a także personelowi szpitala. Wiem, że jest ciężko, bo przed nami jeszcze rok pracy w tych dość spartańskich warunkach podczas modernizacji. Widzimy tu jednak efekty, ten standard, do którego wszyscy dążyliśmy, i o którym marzyliśmy. Właśnie dla takich momentów pracujemy – mówił starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. – Dziękuję panu ordynatorowi Szymczukowi za to, że chociaż warunki były trudne, to nadal pracowaliście, niosąc pomoc potrzebującym. Dziękuję personelowi pielęgniarskiemu za zorganizowanie tego oddziału na nowo. (…) Modernizacja szpitala to duży projekt, prawie dwudziestotrzymilionowy i korzystając z okazji chcę podziękować Radzie Powiatu Wysokomazowieckiego za wspieranie inicjatyw dotyczących szpitala. W tej kadencji postawiliśmy wszystko na szpital. W latach 2020-2022 zainwestujemy łącznie w szpital (w tym także szpital w Ciechanowcu) 40 milionów złotych. To jest naprawdę potężny strumień pieniędzy, ale inwestujemy w coś, na czym nam wszystkim najbardziej zależy – w zdrowie. Nie zabraknie nam, jako Radzie Powiatu, determinacji aby dalej te inwestycje prowadzić – dodał Bogdan Zieliński.

Zaproszeni goście wspólnie z kierownictwem Oddziału Chirurgii dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.

 

Od lat Oddział Chirurgii Ogólnej stanowi integralną część Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem.

Zapewnia wielospecjalistyczną pomoc chirurgiczną. Pracownikami są wyłącznie doświadczeni chirurdzy oraz pielęgniarki, otaczający troskliwą opieką każdego pacjenta. Naszym chorym zapewniane są najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych oraz kompleksowe podejście.

Odział Chirurgii w wysokomazowieckim szpitalu świadczy pełen zakres klasycznego leczenia operacyjnego oraz leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych technik laparoskopowych.

Posiada wieżę laparoskopową z obrazowaniem 4K, co zwiększa precyzję i bezpieczeństwo w takcie zabiegu. Oddział ponadto specjalizuje się w operacjach tarczycy, gdzie każdego roku wykonywanych jest ponad 450 operacji przy użyciu nowoczesnego neuromonitoringu co daje Oddziałowi I miejsce na Podlasiu.

 

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Powiat Wysokomazowiecki

Na podst. Powiatu Wysokomazowieckiego i Polskiego Radia Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy