Pierwsze radiowozy w nowych barwach trafiły do podlaskich policjantów

Pierwsze radiowozy w nowych barwach trafiły już do podlaskich policjantów

Łącznie sześć samochodów osobowych marki Kia Sportage w nowym oznakowaniu wyjechało na drogi województwa podlaskiego. Dodatkowo flota podlaskich mundurowych została wzbogacona o siedem nieoznakowanych aut: cztery to również pojazdy SUV marki Kia Sportage, dwa mitsubishi L-200 i jedna skoda karoq.

Zakup pojazdów był współfinansowany przez samorządy terytorialne i Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Łączna wartość wszystkich nowych pojazdów to ponad 2 miliony złotych.

Nowy wzór oznakowania radiowozów i pozostałych pojazdów policyjnych został zaprezentowany na tegorocznych Międzynarodowych Targach Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które odbyły się w Kielcach.

Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowozy są bardziej widoczne. Oprócz zmiany kolorystyki doszła także zwiększona liczba świateł ledowych.

Wszystko po to, aby policjanci podróżujący nowymi radiowozami byli bezpieczniejsi.

Auta w nowym oznakowaniu to SUV-y marki Kia Sportage z silnikami benzynowymi o pojemności centymetrów sześciennych „cm3” i mocy 150 koni mechanicznych.

Samochody wyposażone są w czujniki systemów bezpieczeństwa i kamery cofania.

Łącznie sześć aut trafiło do policjantów z komend w Kolnie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Augustowie, Suwałkach i Białymstoku (Komisariat Policji w Łapach).

Koszt jednego pojazdu to 166480,50 złotych.

Zakup aut możliwy był dzięki połączonym środkom pochodzącym z budżetu Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji tworzonego przez samorządy terytorialne.

Łączna wartość wszystkich nowych pojazdów to ponad 2 miliony złotych

15 grudnia w trakcie briefingu prasowego przed Komendą Wojewódzka Policji w Białymstoku policjanci otrzymali kluczyki do nowych pojazdów.

 

Red. M.L.

Fot. KWP w Białymstoku

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy