Pierwszy Suwalczanin w 2022 roku

Pierwszy Suwalczanin urodzony w 2022 roku na świat przyszedł 2 stycznia 2022 roku o godzinie 1.40. To mały Antoś ważący 3,1kg. Dziecko jest zdrowe, a rodzice szczęśliwi

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk jak każdego roku przygotował pierwszemu dziecku urodzonemu w Suwałkach prezent.

Na ręce rodziców trafi bon zakupowy o wartości 3,5 tys. złotych. Pieniądze rodzice będą mogli wykorzystać w sklepach z artykułami dla niemowląt. Z uwagi na pandemie koronawirusa bon zostanie przekazany po wyjściu mamy i dziecka ze szpitala.


– Cieszę się, że chłopczyk jest zdrowy. Gratuluję rodzicom i życzę powodzenia w wychowaniu dziecka – mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.


W Suwałkach przez wiele lat utrzymywał się stały dodatni przyrost naturalny. Niestety lata  2020 i 2021 różnią się pod tym względem od lat ubiegłych. Liczba zgonów przewyższyła liczbę urodzeń – wpływ na taką sytuację ma przede wszystkim pandemia koronawirusa i bardzo duża liczba zgonów zwłaszcza w końcówce 2021 roku.

Jak pokazują wstępne dane w 2021 roku w Suwałkach urodziło się 626 osób. Zmarło 799 mieszkańców Suwałk. Dla porównania w 2020 urodziło się 678  osób, zmarło 720 Suwalczan.

ZOBACZ TEŻ: Letycja – to pierwsza białostoczanka, która w 2022 roku urodziła się w Białymstoku

Red. M.L.

Fot. Pixabay

Urząd Miejski w Suwałkach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy