Po co spać kiedy można zwiedzać !- Noc Muzeów w Białymstoku

Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 20 placówek m.in.  Białostocki Teatr Lalek, Muzeum Pamięci Sybiru czy  Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Już w nocy 18 maja chętni mogą odwiedzić dowolną liczbę muzeów i to całkowicie za darmo. Ponadto mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnej przejażdżki autobusem po muzealnej trasie. 

Prekursorem tego wydarzenia był Berlin gdzie  już w 1997 odbyła się pierwsza Noc Muzeów. W ślady Niemiec poszło już ponad 120 miast europejskich w tym polski Poznań zaczynając w 2003 roku.

Jak co roku nie zabraknie interesujących wydarzeń i atrakcji. Warto z nich skorzystać i w Noc Muzeów wybrać się na bezpłatne zwiedzanie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

 

W tym roku Noc Muzeów przypada 18 maja w sobotę

Na mieszkańców i przejezdnych czekają liczne atrakcje tj. warsztaty, koncerty,zajęcia interaktywne. Serdecznie zapraszają Białostocki Teatr Lalek, Białostocki Ośrodek Kultury, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Pamięci Sybiru.  Czeka na Państwa także Uniwersytet Medyczny czy Uniwersytet w Białymstoku.

Noc Muzeów 2019 stanowi również okazję do ujrzenia nocnej panoramy stolicy Podlasia. Tej nocy można wybrać się na wieżę kościoła pw. Św. Rocha przy ul. ks. A. Abramowicza oraz na dach Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zachęca do wspólnej podróży przez miasto. Natomiast Akademia Teatralna przygotowała spektakl „Kamienica” (wejściówki do odebrania w MPS przy ul. H. Sienkiewicza 26).Ogromną popularnością cieszą się piwnice Pałacu Branickich oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji.

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Wschodzący Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy