Po wielkiej ulewie trzeba było ewakuować pasażerów pociągu Ełk-Białystok

Tak wyglądała ulica Wawelska w Ełku. Zalana ulica, zalane samochody, budynki mieszkalne, lokale usługowe. W tym miejscu sytuacja była najpoważniejsza, strażacy swoje działania prowadzili tam do godziny 23.

W wyniku znajdującej się nad Ełkiem stacjonarnej komórki burzowej generującej intensywne opady deszczu doszło do wielu podtopień w regionie.

Do SKKP w Ełku od godziny 16:45 w niedzielę 2.06. zaczęły wpływać zgłoszenia o zalanych piwnicach, garażach i ulicach.

W sumie Straż Pożarna w Ełku otrzymała 48 zgłoszeń związanych z ulewnymi opadami deszczu. Zalaniu uległy garaże, budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej m. in. budynek Starostwa, ulice – wiadukt przy ul. Dąbrowskiego, ul. Targowa wraz z przyległymi budynkami.

Najpoważniej sytuacja wyglądała na ul. Wawelskiej. Tam KDR po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastał całkowicie zalaną ulicę. Doszło do zalania piwnic w 10 budynkach wielorodzinnych, woda sięgała tam nawet do wysokości 2 metrów. Zalaniu uległa też specjalistyczna przychodnia kardiologiczna znajdująca się przy tej ulicy oraz około 30 samochodów osobowych.

Straty oszacowano na ok. 700 tys. złotych. W trakcie działań związanych z gwałtowną pogodą do SKKP w Ełku o godzinie 19:17 wpłynęła także informacja o potrzebie pomocy w bezpiecznym wyprowadzeniu ludzi z pociągu relacji Ełk-Białystok, który uległ awarii na wysokości ul. Norwida w Ełku.

W tym zdarzeniu wzięło udział 11 strażaków z OSP Nowa Wieś Ełcka – ewakuowano ok. 200 osób. Wczorajsze działania strażaków związane z usuwaniem skutków ulewy potrwały do północy. Wzięły w nich udział 4 zastępy straży pożarnej z JRG Ełk, oraz 8 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu.

OSP Straduny
OSP Woszczele
OSP KSRG Nowa Wieś Ełcka
OSP Chełchy
Ochotnicza Straż Pożarna w Prostkach
OSP Rożyńsk
Osp Szeligi

Red. OKO

Fot. strażak Marcin Waszkiewicz

Tekst: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy