Pociąg relacji Suwałki- Kraków przez Białystok wróci do rozkładu już w marcu

tory

Pociąg relacji Suwałki- Kraków przez Augustów i Białystok wraca do rozkładu już w marcu.  PKP zdecydowało o likwidacji tego połączenia  jesienią ubiegłego roku, tłumacząc się zbyt mała liczbą pasażerów. Wtedy zaprotestowali studenci i ich rodzice. Bo decyzję o studiach w Krakowie podejmowali licząc na takie połączenie.

Likwidacja pociągu utrudniła życie pasażerom. Osoby, które chcą dojechać koleją z Małopolski na Suwalszczyznę, najpierw muszą wsiąść do pociągu do Warszawy lub Białegostoku, i tam czekać na przesiadkę.

Pociąg  PKP wykreśliły  z rozkładu na początku grudnia. Zainterweniowali podlascy posłowie, w tym wiceminister MSWiA pochodzący z Suwałk Jarosław  Zieliński.

Polskie Koleje Państwowe obiecały powrót pociągu do rozkładu jazdy od czerwca tego roku. Teraz pociag Suwałki – Kraków ma wrócić już od marca.

,,Udało mi się przekonać spółki PKP Intercity i PKP PLK do tej decyzji, przy zrozumieniu i wsparciu kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury. Tak jak wcześniej stało się to z samą decyzją o wprowadzeniu tego połączenia z Suwałk przez Augustów i Białystok do Krakowa, a następnie o jego ponownym umieszczeniu w rozkładzie jazdy planowanym pierwotnie na czerwiec tego roku.”- zapowiada Jarosław Zieliński, podlaski poseł PiS.

Poseł dodaje, że bardzo ważna była w tym przypadku społeczna akcja na rzecz przywrócenia pociągu.

,,Cieszę się, że moje argumenty wsparte licznymi podpisami mieszkańców Suwalszczyzny i woj. podlaskiego, przy dużym zaangażowaniu harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, zostały wzięte pod uwagę i przesądziły o przywróceniu tego pociągu do siatki połączeń kolejowych.„-poinformował Jarosław Zieliński.

Teraz Hańcza bo tak nazywa się ten pociąg wróci do rozkładu już 19 marca.

Zobacz:Rozpoczął się remont dworca PKP Białystok

 

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy