Podlascy policjanci w całym regionie prowadzą wzmożone kontrole przejść dla pieszych

Podlascy policjanci prowadzą dzisiaj (10.08) akcję z wykorzystaniem drona. Obserwują zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Jak tłumaczą, chodzi o poprawę bezpieczeństwa w tych miejscach

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego nie zależy tylko od kierowców samochodów. Policjanci do kontroli wykorzystują policyjne drony. Pozwalają one z dużej odległości nagrywać nieprzepisowe zachowania kierowców oraz pieszych.  Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego nie zależy tylko od kierowców samochodów.

– Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo m.in. pieszych zależy też od nich samych. Od tego czy zwracają uwagę na innych uczestników ruchu. Czy zachowują szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych – mówi mł. asp. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji. – Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania wobec siebie. Jeśli będziemy stosować się do tej zasady, to będzie bezpiecznie na podlaskich drogach – podkreśla mł. asp. Elżbieta Zaborowska.

Korzystanie z telefonu, nieuwaga i niezdecydowanie to największe grzechy pieszych na przejściach bez sygnalizacji świetlnej

Na przejściach pierwszeństwo mają piesi. Nie są jednak zwolnieni z obowiązku rozejrzenia się i obserwowania sytuacji na drodze.

Dron policyjny w akcji
👇

Z policyjnych statystyk wynika, że od początku roku piesi uczestniczyli w 43 wypadkach drogowych, w których 7 osób zginęło, a 37 zostało rannych. Policjanci przypominają, że za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy