Podlascy politycy PiS promują założenia Polskiego Ładu

Podlascy politycy PiS promują założenia Polskiego Ładu. To nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy.

W białostockim Parku Planty o tych założeniach mówili w czwartek (20.05) dziennikarzom parlamentarzyści PiS oraz wojewoda i wicewojewoda podlaski.

 

Główne filary systemu Polski Ład:

1️⃣ 7% PKB na ochronę zdrowia
2️⃣ obniżka podatków dla 18 mln Polaków
3️⃣ inwestycje, które wygenerują 500 tys. miejsc pracy
4️⃣ emerytury bez podatku do 2500 zł
5️⃣ mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70m2 bez formalności

 

 

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii

Jego główne założenia to podniesienie w budżecie państwa do 7 proc. PKB kwoty przeznaczonej na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie II progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), emerytura bez podatku do 2500 zł oraz inwestycje, które – według założeń – mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, kredyty mieszkaniowe z wkładem własnym gwarantowanym przez państwo, czy możliwość budowy małego domu bez formalności.

 

Lider partii w regionie, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski mówił, że w Polskim Ładzie chodzi o perspektywę wieloletnich działań, które „pozwolą polepszyć życie Polaków, które zrealizują ambicje i marzenia Polaków o tym, aby żyło się lepiej, na podobnym poziomie jak na tzw. Zachodzie”.

Nie da się wszystkiego zmienić w ciągu tygodnia czy miesiąca – powiedział wiceminister.

Zaznaczył, że niektóre z planów w najbliższych miesiącach przełożą się na konkretne projekty ustaw. Dariusz Piontkowski wskazał też na zmiany podatkowe.

Dużą uwagę przywiązujemy do kontynuacji tych zadań z polityki społecznej, które stały się swego rodzaju marką rządu PiS – dodał Piontkowski, i wymienił wśród nich Program 500+.

Jak mówił wiceminister, program jest „kompleksowym podejściem do wizji rozwoju Polski”.

To propozycje, które pozwolą Polakom lepiej żyć. Pozwolą na to, aby państwo polskie było dobrym, godnym partnerem dla innych partnerów w Unii Europejskiej – powiedział Piontkowski.

Naszym celem jest budowa silnej klasy średniej. Abyśmy dawali możliwość, zwłaszcza tym osobom niezamożnym, aby mogły zwiększać swoje dochody. By piąć się na kolejne „levele” swojego rozwoju, swojego życia – dodał Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Gwarantujemy wprowadzenie konkretnych rozwiązań, które mają polepszyć życie Polaków – mówił senator RP Mariusz Gromko.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski powiedział, że Polski Ład to potwierdzenie tego, co w polityce było przez PiS realizowane, ale też podkreślenie „wzmocnienia trendów rozwoju kraju”.

Tak, aby w tej wielkiej rywalizacji międzypaństwowej Polska mogła osiągnąć jak najgodniejszą pozycję. A nadto chcemy osiągnąć ten cel, żeby poziom życia Polaków zbliżał się do tego średniego poziomu życia, który jest w Europie Zachodniej – dodał wojewoda.

Podlascy politycy PiS zapowiedzieli serię takich spotkań w regionie, służących promocji programu.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska / Podlaskie24.pl

Na podst. PiS i PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy