Podlaska KAS zlikwidowała bimbrownię w Czarnej Białostockiej

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała na terenie jednego z gospodarstw w Czarnej Białostockiej 

W ręce mundurowych wpadło blisko 100 litrów nielegalnego alkoholu, 800 litrów tzw. zacieru oraz aparatura i półprodukty służące do wytwarzania bimbru.  

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Czarnej Białostockiej funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol. Mundurowi wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorującego produkcję 43-letniego właściciela gospodarstwa.

Na miejscu, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, kontrolujący ujawnili linię produkcyjną alkoholu. Składała się m.in. z kolumny destylacyjnej i pieca. Mundurowi zabezpieczyli tam również blisko 100 litrów alkoholu o mocy ok. 45% oraz 4 beczki zawierające 800 litrów tzw. zacieru, z którego można by było uzyskać kolejne 200 litrów bimbru.

W kontrolowanym pomieszczeniu funkcjonariusze KAS znaleźli także ponad pół tony cukru, drożdże, aromaty spożywcze wykorzystywane do zabarwiania wyrobu gotowego, a także etykiety, zakrętki oraz butelki przygotowane do konfekcjonowania alkoholu.

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalny alkohol, oraz zabezpieczając aparaturę i półprodukty służące do jego produkcji. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

Red. M.L.

Fot. Podlaska KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy