Podlaska policja: w lesie niedaleko Czerlonki znaleziono zwłoki nieznanej osoby

W lesie niedaleko Czerlonki (powiat hajnowski) znaleziono zwłoki nieznanej osoby – poinformowała w czwartek (16.02) po południu podlaska policja. Nie podaje szczegółów. Policja wyjaśnia sprawę pod nadzorem prokuratury

„Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w związku z odnalezieniem zwłok nieznanej osoby w lesie w rejonie miejscowości Czerlonka, w powiecie hajnowskim” – napisała podlaska policja na Twitterze.

Policja nie podaje szczegółów. Poinformowała, że zgłoszenie o znalezieniu zwłok wpłynęło ok. południa.

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hajnówce, która na razie nie udziela informacji w tej sprawie.

Prokuratura w Hajnówce wyjaśnia też sprawę znalezionych w minioną niedzielę w lesie koło Hajnówki zwłok kobiety.

Szef tej prokuratury, Jan Andrejczuk, powiedział PAP w czwartek, że prokuratura od aktywistów ma informacje, że może być to ciało 28-letniej Etiopki. Prokuratura wystąpiła do Ambasady Etiopii w Berlinie o potwierdzenie autentyczności skanów dokumentów tożsamości tej kobiety, które przedstawiono prokuraturze. Także za pośrednictwem ambasady zwróciła się o poinformowanie rodziny tej kobiety o jej zgonie.

Andrejczuk powiedział, że na podstawie sekcji zwłok kobiety lekarze stwierdzili, że przyczyną jej śmierci mogło być wychłodzenie. Zlecono jednak inne badania: histopatologiczne, toksykologiczne oraz pod kątem COVID-19. Dodał, że na ich wyniki należy jednak poczekać. Chodzi o sprawdzenie, czy kobieta miała choroby, które mogły mieć związek z jej śmiercią. (PAP)

Red. M. L.

Fot. Twitter @podlaskaPolicja

Podlaska Policja / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy