Polscy olimpijczycy dotarli do wioski w Zhangjiakou

W czwartek wieczorem w wiosce olimpijskiej w Zhangjiakou zameldowało się 45 polskich olimpijczyków oraz towarzyszące im osoby wspomagające – poinformował PAP attache prasowy reprezentacji Pekin 2022 Jerzy Jakobsche

Samolot Polskich Linii Lotniczych z olimpijczykami wylądował w Pekinie w czwartek po południu czasu lokalnego.

Po niezwykle sprawnej kontroli, związanej z przepisami sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa, olimpijczycy zostali akredytowani przy 24. Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wszyscy biało-czerwoni przeszli pomyślnie testy covidowe.

Znacznie dłużej trwało rozładowanie luków bagażowych, w których znajdował się sprzęt sportowców, którzy wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, narciarstwie klasycznym, alpejskim, kombinacji norweskiej i saneczkarstwie oraz snowboardzie.

Słupek rtęci w wiosce w Zhangjiakou, kiedy dotarli tam Polacy wskazywał minus 20 stopni Celsjusza. Po przyjeździe do wioski gospodarze potwierdzili akredytacje sportowców oraz pozostałych osób, w tym członków misji.

Na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie pojechało pięcioro białostoczan. Będą reprezentować Polskę w short tracku

Z olimpijczykami i ich trenerką spotkał się (24 stycznia) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który przekazał im flagi narodowe i życzył sportowego sukcesu.

🛑 Spotkanie z olimpijczykami 

W kadrze narodowej znalazło się czworo białostoczan (i piąta zawodniczka rezerwowa) specjalizujących się w short tracku. To: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Gabriela Topolska (rezerwowa), Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński. Trenerem kadry Polski oraz klubowym trenerem tych zawodników jest Urszula Kamińska.

ZOBACZ: Na Zimowe Igrzyska Olimpijskie pojedzie pięcioro białostoczan

Rozpoczęcie igrzysk w Pekinie nastąpi 4 lutego. Stolica Chin organizowała tez letnie igrzyska – w 2008 roku. (PAP)

Red. M.L.

Fot. Facebook Patrycja Maliszewska / PAP/ Jerzy Jakobsche

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy