Pożar w firmie Pronar w Narwi. Palił się dach hali lakierni

Palił się dach hali produkcyjnej w firmie Pronar w Narwi

Strażacy z czterech powiatów walczyli z pożarem hali w miejscowości Narew w województwie podlaskim. Jak informuje Podlaska Komenda Wojewódzka PSP, pożarem objęta była hala produkcyjna. Na miejscu pracowało ponad dwadzieścia zastępów straży pożarnej z powiatów hajnowskiego, bielskiego, białostockiego i siemiatyckiego.

Wysłano tam zastępy z Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz i Białegostoku – w sumie 21 zastępów straży pożarnej.

Aktualizacja: godz. 13:44

Jak poinformował nas Czytelnik portalu Podlaskie24.pl pożar hali produkcyjnej w firmie Pronar w Narwi jest już opanowany. Trwa dogaszanie. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Aktualizacja 15:30

Strażacy ugasili pożar hali lakierni firmy Pronar w Narwi. Spaleniu uległo ok. 1000 metrów kwadratowych hali produkcyjnej.

Z powodu pożaru trzeba było ewakuować ok. 100 osób. Szef firmy Sergiusz Martyniuk powiedział Polskiemu Radiu Białystok, że przyczyną pożaru mogło być urządzenie pracujące w hali. To prawdopodobnie silnik, który się zatarł i z którego poszły iskry wzniecające pożar.

Aktualizacja: godz. 15:51

Oświadczenie firmy Pronar

Dziś około godziny 12:00 w segmencie lakierni fabryki Pronaru przy ul. Mickiewicza w Narwi pojawił się ogień w kanale wentylacyjnym. Podjęto ewakuację i wezwano straż pożarną. 

Pracownicy z użyciem hydrantu wewnętrznego schładzali i obronili najbardziej zagrożone elementy w pobliżu miejsca pożaru. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy  niezwłocznie rozpoczęli akcję gaszenia oraz zabezpieczyli teren. Dzięki sprawnej akcji sytuacja została opanowana po kilkudziesięciu minutach od powstania pożaru. 

Trwa usuwanie przyczyn zdarzenia. Przewidujemy, że od najbliższego poniedziałku lakiernia będzie prowadziła normalną działalność produkcyjną.

 

Red. M.L.

Fot. OSP Narew

na podst. Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl, firmy PRONAR i Polskiego Radia Białystok

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy