Prognoza pogody na 5 i 6 sierpnia

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą będą dominowały układy niskiego ciśnienia

Polska będzie w zasięgu niżu znad Bałkanów. Nad wschodnią Polską będzie przebiegał front ciepły i tu zacznie napływać z południa wilgotne i gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Nad pozostałym obszarem kraju pozostanie chłodniejsza masa polarna morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i zacznie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym lub silnym, głównie na wschodzie i południu kraju. Na południu i wschodzie miejscami burze, możliwy grad, suma opadów do 40 mm.

Na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny prognozowana suma opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od około 18 st. C na Dolnym Śląsku, lokalnie w centrum kraju i rejonach podgórskich do 27 st. C na krańcach wschodnich i 30 st. C na Zamojszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 40 mm, w Beskidach i Tatrach do 50 mm, a w czasie burz od 15 mm do 40 mm. Na krańcach wschodnich możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 11 st. C w rejonach podgórskich Sudetów, około 15 st. C w centrum, do 20 st. C na krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu dość silny i tu w porywach do 55 km/h, na południu wiatr porywisty, na wschodzie kraju z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze z północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h, a w górach do 70 km/h.

W niedzielę na wschodzie zachmurzenie umiarkowane i tu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad

Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu, okresami opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 35 mm, a w burzach od 15 mm do 40 mm. Temperatura maksymalna na wschodzie od 25 do 30 st. C i do 33 st. C na Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze od 15 do 20 st. C, tylko miejscami w centrum do 25 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wschodzie z kierunków południowych, na zachodzie z kierunków północnych i zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, a w Sudetach do 80 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże, chwilami większe przejaśnienia. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Możliwe też burze. Całkowita suma opadów do około 30 mm. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Możliwe też burze. Całkowita suma opadów do około 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura minimalna około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze z gradem, lokalnie dużym. Całkowita suma opadów do około 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna około 28 st. C. Wiatr umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h, ale punktowo niewykluczone porywy do 100 km/h.(PAP)

Red. M.L.

Fot. Twitter @IMGWmeteo

IMGW / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy