Projekt sołectwa Łapy-Pluśniaki znalazł się w gronie najlepszych inicjatyw w kraju

Projekt pn. „Wiejski plac zakątkiem integracji” zrealizowany przez sołectwo Łapy-Pluśniaki znalazł się w gronie najlepszych inicjatyw w kraju.Wcześniej, w marcu został doceniony przez władze województwa i zwyciężył w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu na najlepszą inicjatywę sołecką

Podczas finału VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” w Opolu reprezentował województwo podlaskie. Spośród 16 finalistów komisja wyłoniła zwycięzcę i laureatów kolejnych miejsc oraz wyróżnień. Łapy-Pluśniaki otrzymały wyróżnienie i 2 tys. zł nagrody.

W uroczystej gali zorganizowanej (15.05) przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w Filharmonii Opolskiej oprócz sołtysa wsi Tomasza Domaszewskiego udział wzięli burmistrz Krzysztof Gołaszewski i przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wincenciak.

– Gratuluję i dziękuję sołtysowi Panu Tomaszowi Domaszewskiemu i mieszkańcom wsi Łapy-Pluśniaki. Stworzyliście naprawdę wspaniałe miejsce w swojej wsi. Cieszę się, że inicjatywy przeprowadzane przez nasze sołectwa są zauważane i doceniane nie tylko w Podlaskiem, ale także w kraju – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Plac wiejski w Łapach-Pluśniakach przypominał wysypisko. Mieszkańcy zamienili go w miejsce zabaw i spotkań integracyjnych. Od 2018 r. pieniądze z funduszu sołeckiego służą upiększaniu i budowaniu tego miejsca. Jest tam ogrodzone miejsce zabaw z grami terenowymi. Wybudowano też wiatę, tworząc osobny budynek do spotkań i zasadzono rośliny. Mieszkańcy osobiście biorą udział w pracach budowlanych, ogrodniczych i stolarskich. Wspólnie organizują na placu i w zadaszonej wiacie cykliczne imprezy tematyczne – także kulinarne.

Celem konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”  jest aktywizacja społeczności wiejskich oraz promocja dobrych praktyk na terenach wiejskich realizowanych właśnie dzięki funduszowi sołeckiemu. Był skierowany do sołectw, które w latach 2010 – 2021 realizowały projekty finansowane bądź współfinansowane z funduszu sołeckiego.

I miejsce w konkursie zajęły Ciepielowice w gminie Dąbrowa w województwie opolskim.

Red. M.L

Fot. UM Łapy

Urząd Miejski w Łapach

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy