Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci 34-latki w sokólskim szpitalu

Prokuratura Rejonowa w Sokółce wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 34-latki w sokólskim szpitalu

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył pełnomocnik rodziny.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca. Jak wynika z wcześniejszych doniesień medialnych i relacji rodziny 34-letniej mieszkanki gminy Sidra – kobieta trafiła do sokólskiego szpitala z powodu duszności i bólu w klatce piersiowej. Po badaniach kobietę odesłano do domu. Kilka dni później przewieziono ją jednak na SOR, a lekarze podjęli leczenie. Następnego dnia 34-latka zmarła. Zdaniem rodziny – przyczyną mogły być zaniedbania lekarzy i źle postawiona diagnoza.

Sprawa wywołała poruszenie w mediach społecznościowych. Wielu ludzi wskazywało, że w sokólskim szpitalu od dawna dochodzi do zaniedbań. Władze placówki stanowczo odcięły się jakichkolwiek zarzutów i w oświadczeniu stwierdziły, że w przypadku 34-latki „personel szpitala działał zgodnie ze standardami opieki zdrowotnej”.

Sprawa trafiła do prokuratury

Trwa śledztwo, które dotyczy narażenia kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez lekarzy sokólskiego szpitala poprzez zaniechania i zaniedbania, a także błędną diagnozę jej zdrowia. Teraz śledczy będą badać materiał dowodowy, zapoznają się z wynikami sekcji zwłok i przesłuchają świadków.

 

Red. M. L.

Fot. stock.adobe.com

Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy