Przed nami weekend z białostocką sztafetą maratońską

W najbliższy weekend w Białymstoku odbędzie się 5. edycja Sztafety Maratońskiej Electrum Ekiden. Weźmie w niej udział ponad 2,2 tysiące osób. Na liście startowej znajduje się 438 drużyn. Podobnie jak w ubiegłych latach impreza ma charakter dobroczynny.

 

„Electrum Ekiden jest imprezą wspieraną przez Miasto. To wydarzenie sportowe ma cel charytatywny i on jest najważniejszy. Zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy uczestnicy. Po raz kolejny w wydarzeniu weźmie udział także team z Urzędu Miejskiego w Białymstoku” – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W sobotę (1 czerwca) pobiegnie 200 czteroosobowych ekip, w niedzielę – 238 sześcioosobowych zespołów. 30% z każdej opłaty startowej trafi na konto Fundacji „Pomóż Im”.

 

Sztafeta Maratońska Electrum Ekiden na stadionie lekkoatletycznym rozpocznie się 1 czerwca od biegów dziecięcych. Każda drużyna pokona w sumie 1600 m. Start w pierwszej serii zaplanowano na godz. 14.00.

 

W niedzielę od godz. 10.00 biegać będą dorośli. Drużyny wspólnie pokonają maratoński dystans, czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 odcinków, a członkowie przebiegną w poszczególnych zmianach: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km.

 

Cieszymy się, że biegi sztafetowe tak dobrze przyjęły się w Białymstoku. W ten sposób możemy w bardzo wymierny sposób wspierać podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”, która pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi i prowadzi hospicjum dla najmłodszych. Dzięki biegaczom w ciągu ostatnich czterech lat na jej konto wpłaciliśmy ponad 98 tysięcy złotych” – podkreśla Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

 

Bazą 5. Electrum Ekiden będzie stadion lekkoatletyczny Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym miejscu będzie znajdować się biuro zawodów, a także szatnie i depozyty. Na bieżni obiektu przy ulicy 11 listopada zlokalizowana zostanie również strefa zmian dla sztafet oraz meta.

 

Termin imprezy pozwala także uczcić 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Każdy uczestnik niedzielnej imprezy otrzyma okolicznościowy pin.


 

 

 

 

Red. M.L.

Fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok

UM Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy