Przemytnicy papierosów wpadli w Bobrownikach

Ponad 10,5 tysiąca paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej KAS. Nielegalny towar, ukryty był w dwóch samochodach na białoruskich numerach rejestracyjnych. Wykryli go mundurowi z drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach.

 

„Najpierw funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bobrownik wytypowali do kontroli dostawczego mercedesa na białoruskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim 32-letni Białorusin. Podczas szczegółowej rewizji auta okazało się, że w pojeździe ukryta jest kontrabanda. W przerobionej podłodze oraz pod tapicerką, w ściankach bocznych mercedesa, mundurowi znaleźli aż 8440 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Kolejny przemytnik, 45-letni obywatel Białorusi, do ukrycia nielegalnego towaru wykorzystał kierowaną przez siebie mazdę. W specjalnie skonstruowanej skrytce, w tylnym nadkolu i pod zderzakiem, funkcjonariusze KAS z Bobrownik ujawnili 2166 paczek białoruskich papierosów” – informuj asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

 

Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby łącznie ponad 230 tysięcy złotych.

 

Wobec kierowców wszczęto postępowania karne skarbowe. Białorusini za popełnione przestępstwa skarbowe odpowiedzą przed sądem. Grożą im wysokie grzywny. Dodatkowo wobec przemytników Służba Celno-Skarbowa skierowała do Komendanta Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach wnioski o zakaz wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów obszaru Schengen na 5 lat.

 

 

Zobacz także: 70 ton nielegalnego tytoniu nie trafi na rynek. Akcja KAS

Red. M.L.

Fot. KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy