Rekordowe wsparcie na modernizację łomżyńskich ogrodów

Łomżyńskie Ogrody stale się modernizują – informuje magistrat 

W obszarze administracyjnym miasta Łomży zlokalizowane są cztery ogrody działkowe z przeszło 1200 działkami. Codziennie korzysta z nich tysiące mieszkańców Łomży. Dla wielu z nich działka jest sposobem na życie, a ogród drugim domem. Aby zapewnić jak najlepsze warunki do korzystania z dobrodziejstw jakie daje działka, ogrody łomżyńskie stale się modernizują.

40 tysięcy złotych trafi w tym roku w formie dotacji do czterech stowarzyszeń prowadzących na terenie Łomży rodzinne ogrody działkowe. Przydzielone przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego środki finansowe wspomogą realizację prac modernizacyjnych prowadzonych przy ogrodowej infrastrukturze.

Kwota 7 tysięcy złotych, która trafi do ROD im. Jakuba Wagi pozwoli na realizację kolejnego etapu prowadzonej od 2019 roku modernizacji sieci elektrycznej ogrodu.

– Ze względu na zły stan techniczny rozdzielnic elektrycznych zaistniała pilna potrzeba wymiany kolejnych dwóch takich urządzeń – przekazał we wniosku o udzielenie dotacji prezes ogrodu Zbigniew Bronowicz.

Podobne działania zaplanowano również w ROD „Grobla”, zaś w znajdującym się przy ul. Fortecznej ogrodzie „Aster” prace obejmą modernizację przyłącza elektrycznego do ogrodu wraz z wymianą głównej rozdzielnicy znajdującej się w budynku hydroforni.

Na zdjęciu wymiana sieci wodociągowej w ROD Aster współfinansowana z budżetu Miasta.

Modernizację sieci monitoringu wizyjnego zaplanowano natomiast w ogrodzie „Wiarus”.

– Zainstalowane kamery zwiększą poziom bezpieczeństwa naszych działek i pozostawionych aut na parkingach. Będą także działały jako ostrzeżenie i przestroga dla wandali, gdyż zmodernizowany monitoring pozwoli w szybkim ustaleniu sprawców wandalizmu – informuje prezes ROD „Wiarus” Piotr Kosiński.

Dotacje dla rodzinnych ogrodów działkowych przyznawane są od 2019 roku. Do 2024 roku z budżetu Miasta Łomża przekazano ogrodom na cele remontowo – modernizacyjne łącznie blisko 120 tysięcy złotych.

Red. M. L.

Fot. Krzysztof Fabiszewski / UM Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy