ROADPOL Safety Days – FILM

Podlascy policjanci włączyli się w działania ROADPOL Safety Days

ROADPOL Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

 

Dziś podlascy policjanci wraz z przedstawicielami innych służb przeprowadzili akcję „ROADPOL Safety Days” między innymi na Zabłudowskiej w Białymstoku. Udział w niej wzięli uczniowie klas mundurowych, którzy mogli zobaczyć sprzęt wykorzystywany w służbie przez policjantów czy porozmawiać na temat bezpiecznej jazdy z kierowcą rajdowym Jarosławem Kazberukiem. Ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” pokazali jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Nie zabrakło również funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej ze sprzętem wykorzystywanym do likwidacji skutków wypadków drogowych, instruktorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku czy pracowników Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z kolei pracownik Wydziału Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej zachęcał uczniów szkół średnich do wiązania swojej ścieżki zawodowej z Policją.

Na parkingu przy Zabłudowskiej można było również wsiąść do symulatora zdarzeń drogowych, wypróbować alko, narko i sen gogle oraz dowiedzieć się jak ważną w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze zajmują odblaski.

Z danych policji wynika, że w tym roku na podlaskich drogach doszło do 39 wypadków w których zginęło 46 osób.  dlatego jak podkreślają policjanci bardzo ważna jest edukacja najmłodszych w tym zakresie.

Red. Monika Lenczewska

Fot. Monika Lenczewska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy