Rolnicy z Bronowa docenieni przez wójta gminy Wizna

– Otrzymaliśmy nagrodę za reprezentowanie gminy na wystawach koni – mówią dumnie Agnieszka i Jarosław Rogalscy. To kolejna nagroda, która trafiła do rąk rolników z Bronowa. Gospodarzy, podczas sobotniego Dnia Rolnika, docenił wójt gminy Wizna.

– To dla nas bardzo duże wyróżnienie, ponieważ szanujemy innych wystawców – koni czy też krów. Hodowcy bydła dostali wyróżnienia za najlepszy procent tłuszczu i białka, a my dostaliśmy akurat taką nagrodę.

To już drugie takie wyróżnienie od władz gminy Wizna. Pierwsze z nich rolnicy otrzymali w 2018 roku.

Miło, że ktoś zauważa naszą pracę. Gratulujemy również producentom mleka. Co prawda my również mamy krowy, ale nie mamy takich parametrów – podkreśla Agnieszka Kondratiuk – Rogalska.

Jakość przede wszystkim!

– Zastanawialiśmy się, w jakiej kategorii należałoby rolników docenić  i uznaliśmy, że większość świadomych konsumentów stawia na jakość, szuka produktów dobrej jakości. Nasi podcuceni produkują bardzo dobry surowiec znany nie tylko w Polsce ale i na świeci. Ta jakość surowca jest kluczowa a dodatkowo chcieliśmy wesprzeć nagrodą tych, którzy przy zachowaniu wysokiej jakości mają też wysoką wydajność Kłopot jest taki, że samorząd gminy – wójt, rada, radni, sołtysi – znamy określonych hodowców i nie tylko hodowców, zauważamy ich, ale często na zasadzie, że słyszeliśmy o nich, ale nie mieliśmy okazji ich poznać. To jest dobra okazja. Nie chodzi o nagrody, ale o to, że ktoś inny zauważył starania, wkład w realizację pomysłu. Docenienie jest ważne – mówił Włodzimierz Łąka, zastępca wójta gminy Wizna.

Zobacz jak można dobrze bawić się na wsi w naszych filmach:

 

 

 

 

Red. Marta Śliwińska

Fot. Marta Śliwińska/Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy