Roxie Węgiel zagrała na koncercie w Białymstoku

Koncert plenerowy to kulminacyjny moment obchodów Dni Miasta Białegostoku 2021. O godzinie 19.00 na Rynku Kościuszki, na specjalnie przygotowanej scenie zagrali: Roxie Węgiel, zespół Video oraz Krzysztof Zalewski. Cała impreza odbyła się zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

 

To pierwszy tak duży koncert po pandemicznej przerwie

Wydarzenie zostało przygotowane dla trzech tysięcy osób, z czego niezaszczepionych mogło być tylko 250. Nie wystarczyło jednak samo okazanie zaświadczenia na wejściu. Potrzebny był jeszcze aktywny profil zaufany i aplikacja mObywatel, gdzie skanowało się kod QR. Większość osób – prawdopodobnie przez tę restrykcję – stało poza terenem koncertu. Widownia w dużej mierze składała się z dzieci, młodzieży i ich rodziców. Dzieci, którym nie udało się dostać pod scenę, gdzie grała ich idolka, reagowały bardzo emocjonalnie. Sama kolejka na teren wydarzenia była bardzo długa, co można zauważyć na zdjęciach w galerii znajdującej się pod artykułem.

 

Gwiazdą wieczoru była Roxana Węgiel

Oprócz niej, tego wieczoru zagrali: zespół Video oraz Krzysztof Zalewski. To jednak nie wszystko, co organizatorzy Dni Miasta Białegostoku mają do zaoferowania. W niedzielę o godzinie 18, na Sali kina Forum zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku. Otrzymają ją Kayah – która również da występ, Marta Guśniowska, Adam Zielniecki oraz Bartosz Bielenia. W niedzielę, w Ogrodzie Branickich odbędzie się potańcówka, będąca zwieńczeniem święta miasta. Będzie trwać przez cztery i pół godziny, od 17.00 do 21.30.

 

Niedziela to także ostatni dzień na skorzystanie z możliwości wybrania się na historyczne spacery

Zainteresowanych, prowadzić po białostockich osiedlach będzie Andrzej Kłopotowski. Odbędą się w ramach projektu „Moja ulica, moje osiedle, moje miasto”.

W ubiegłych dniach mogliśmy być świadkami koncertu zespołu KROKE w Białostockim Ośrodku Kultury, warsztatów rodzinnych z klockami LEGO w Centrum Ludwika Zamenhofa, a także wystaw w galerii Arsenał, Muzeum Wojska i w Domu Kultury „Śródmieście”.

Red. Maciej Walesiuk

Fot. Maciej Walesiuk

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy