Rozpoczął się Eastern Fashion Week w Białymstoku

Przy akompaniamencie muzyki barokowej i pokazem strojów sprzed kilku wieków rozpoczął się Eastern Fashion Week w Białymstoku. Goście będą mieli możliwość obejrzeć projekty kilkunastu projektantów, w tym takich sław jak Gosia Baczyńska i Maciej Zień.

To prawdziwe święto mody potrwa do niedzieli ( 15.09). Większość pokazów odbywa się w specjalnie przygotowanym namiocie na dziedzińcu Pałacu Branickich.  wa pokazy zostaną przygotowane w innych sceneriach. Pokaz Macieja Zienia w Auli Magna oraz Alicji Czarnieckiej w Black Diamond Club. Widzowie ujrzą kreacje nie tylko kreatorów z Polski, ale korzystając z wyjątkowego położenia Białegostoku także projektantów z Ukrainy i Białorusi. Co nowego podczas tegorocznej edycji ? Na wybiegu wystąpią modelki po 50-tce.

Bardzo się cieszę, że po 2 latach wróciliśmy do międzynarodowej formuły. Będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć wspaniałe modelki 50+, jak i wspaniałe modelki 18+, ponieważ uważamy, że moda przekracza granice wieku. Moda jest dla każdego i przede wszystkim służy temu, byśmy mieli dobre samopoczucie- powiedział podczas inauguracji  dyrektor Domu Kultury „Śródmieście”, Wojciech Bokłago.

Eastern Fashion Week jest dużym przedsięwzięciem, które wymaga wielu tygodni, a nawet miesięcy planowania i przygotowań. W jego organizacji pomagało wielu wolontariuszy.

Zostałam wolontariuszką, ponieważ ciekawiło mnie to, jak wygląda świat mody od środka, z zupełnie innej perspektywy. Jak wygląda ciężka praca modelek, projektantów i makijażystów.  To nie jest takie proste, jak się nam wydaje. Ja obecnie pracuje na sali.Moim zadaniem było witanie gości. Przygotowania trwały długo. Ok. godz. 16.00 niektóre modelki były już umalowane– podzieliła się Angelika Polewko.

Impreza zakończy się w niedzielę pokazem gościa specjalnego, Macieja Zienia. 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Laura Maksimowicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy